Home / Android / Android’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ?

Android’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ?

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarınızda ekran görüntüsü almak oldukça kolay bir işlemdir. Fakat android güncellemeleri sırasında arayüzlerin değişikliğe uğraması ile birlikte ekran görüntüsü alma bölümleri kimi zaman değişebiliyor. Bu sebeple bu konumuzda genel olarak android telefonlarda ekran görüntüsü nasıl alınır sorusunun cevabını vereceğiz.

Samsung akıllı telefonda ekran görüntüsü nasıl alınır ?

Android cihazları içerisinde üstün performansı ile dikkat çeken Samsung model telefonlarda ekran görüntüsü almak için güç tuşu ve home tuşuna birlikte basarak ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Ayrıca bazı cihazlar hareket sensörlü bir şekilde çalışabildiği için ekranın hemen üzerinden soldan sağa doğru elinizi geçirmeniz ile birlikte ekran görüntüsünü kayıt edebilirsiniz. S Pen’i olan Samsung akıllı telefonlarında ise kalemi ekran yüzeyine hafif bir şekilde bastırmanızla birlikte ekran görüntüsü almanız oldukça kolay.

HTC akıllı telefonlarda ekran görüntüsü nasıl alınır ?

HTC Android telefonlarda ekran görüntüsü almak isterseniz güç butonunuza bastıktan sonra home tuşuna basmanız ile birlikte ekran görüntüsü almanız mümkün.

Sony Xperia akıllı telefonlarda ekran görüntüsü nasıl alınır ?

Sony Xperia telefonlarda ekran görüntüsü almak için direk olarak güç tuşuna basılı tutabilir ve karşınıza çıkan ekranda ekran görüntüsü alma seçeneğini seçebilirsiniz veya ses düşürme butonu ile güç tuşuna aynı anda basarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

ekran-goruntusu

LG akıllı telefonlarda ekran görüntüsü nasıl alınır ?

LG telefonlarda ekran görüntüsü almak için güç butonu ile ses düşürme butonuna birlikte basabilirsiniz. Ayrıca cihazda var olan Quick Memo uygulamasını kulanarakta hızlı bir şekilde işlem yapabilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir