Home / Android / Android’de kilit ekranı bildirimleri nasıl kapatılır?

Android’de kilit ekranı bildirimleri nasıl kapatılır?

Android 5.0 Lollipop‘un en önemli yeniliklerinden biri bildirimleri kilit ekranında göstermesi. Ancak bildirimlerin kilit ekranına taşınması bazı kullanıcılar için pek iyi bir fikir olmayabilir.

Eğer Android 5.0’ın bu yeniliği hoşunuza gitmediyse oldukça farklı alternatiflerle bu özellik şekillendirilebiliyor.

Kilit ekranı bildirimlerini kapatma

Bu özelliği tamamen kapatmak istiyorsanız uygulamanız gereken adım oldukça basit. Ayarlar uygulamasını açın ve “Ses ve bildirim” menüsü altından “Cihaz kilitliyken” seçeneğini “Bildirimleri hiç gösterme” olarak ayarlayın.

Kilit ekranı bildirim kapatma

Bu adımı uyguladığınız anda kilit ekranınızda bildirim olduğuna dair hiçbir uyarı belirmeyecek.

Kilit ekranı kapatıldıktan sonra kilit ekranıNe kilit ekranında ne de bildirim çubuğunda bildirimlere ait herhangi bir uyarı görünmüyor.

Kilit ekranı bildirimleri kapatıldıktan sonra önceki Android versiyonlarında olduğu gibi bildirim çubuğu üzerinde bildirim gönderen uygulamaların ikonları da yer almayacak, yani bu ayar ekran kilidi açılana kadar cihazda bekleyen bildirim olup olmadığı bilgisinin kimseyle paylaşılmaması anlamına geliyor.

Sadece belirli uygulamaların kilit ekranında görünmesini engelleme

Tüm bildirimlerin kilit ekranında görünmesini engellemek ideal bir çözüm olmadıysa, sadece belirli uygulamaları engelleme şansınız bulunuyor. Öncelikle Ayarlar uygulamasını açın ve “Ses ve bildirim” menüsü altından “Cihaz kilitliyken” seçeneğini “Tüm bildirim içeriklerini göster” seçeneğine döndürün. Kilit ekranında engellemek istediğiniz uygulamanın bir bildirimine basılı kalıp, bildirimin sağında beliren ünlem işaretine dokunun. Açılan uygulama bildirimleri ayarından “Engelle” anahtarını etkinleştirin.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir