Home / Android / Android’de Ram Kullanımı Azaltmak İçin İpuçları

Android’de Ram Kullanımı Azaltmak İçin İpuçları

Akıllı işletim sistemleri arasında şüphe götürmeyen gerçek şu ki;  Android tabi ki lider. Ama liderlik  de 4x4lük değil. Eksiklerinin içinde malesef hafıza (RAM) kullanımının yüksek derecede olması da var. Bu konuda yapılan çalışmalar mevcut. Eğer siz de akıllı cihazlarda bellek kullanımından rahatsız ve bunu azaltmayı istiyorsanız yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederim.

Bu sorunu çözmek gerçekten kolay, bunun için birçok uygulama geliştiriliyor. Akıllı telefonlarda hafıza kullanımını yeterli seviyeye indirebilmek için çok uygulama bulabilecekseniz de biz size en çok tutulanları açıklıyoruz.

İlk olarak tavsiye edeceğimiz uygulama Advanced Mobile Care. Bu uygulama bizlere, performansı yükseltip güvenlik vaadediyor.

Uygulamanın antivirüs, oyun hızlandırma, görev sonlandırma, hırsızlık önleme, batarya ömrünü artırma ve gibi fazlaca görevi de var. Tabi ki konuyla alakalı olarak en öenmlisi bellek kullanımını kontrol etmesi. Bu uygulamayla hafıza kullanımını yeterince düşürebilir, performansı yükseltebilirsiniz.

İkinci olarak tavsiye edeceğimiz ürün ise Clean Master. Cheetah Mobile tarafından geliştirilen dünyanın en çok indirilen Android iyileştiricisi olan bu uygulama, telefon performansını geliştirmede, gereksiz ve spam dosyaları kaldırmada, kötü amaçlı yazılımlara, trojanlara ve virüslere karşı oldukça kullanışlıdır.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Krank Mili Nasıl Çalışır

Krank Mili Nasıl Çalışır? Bir arabanın yakıtın girişinden pistonlarına motoruna hatta dönme hareketi sağlayarak tekerleklere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir