Home / Diğer Konular / Annelerin Ergen Kızları ile İletişimi

Annelerin Ergen Kızları ile İletişimi

Ergenlik dönemi başta kız anneleri olmak üzere birçok annenin zorladığı dönemlerden bir tanesi olmaktadır. Çocukları ergenliğe giren annelerin gözlemlediği değişimler neticesinde şaşkına döndükleri ve aynı zamanda da neler yapılması gerektiğini bilmemeleri onları zorlar bir durum olmuştur. Kız çocuklarında gözlenen ergenlik sorunları daha fazla olduğu için bu yazımızda annelere ergen kızları ile nasıl iletişime girmeleri konusunda yardımcı olmak istedik.

Annelerin Ergen Kızları ile İletişimi Nasıl Olmalıdır? 

  • Anneler Kızlarına Disiplin Vermek Yerine İletişim Sağlamalı

Annelerin Ergen Kızları ile İletişimi 1Anneler kızlarına disiplin sağlamaya çalışmaktadırlar. Onlarla inatlaşmakta ve yanlış olan davranışlarını sürekli olarak kontrol etmeye çalışmaktadırlar. Oysa bunun yerine kızları iletişim kurmaya çalışmaları daha doğru bir davranıştır.

  • Özgürlük İsteme Çok Normal Karşılanmalı

Annelerin Ergen Kızları ile İletişimi 3Kız çocuklar ergenliğe girdiğini anlayınca büyüdüklerini hissederler. Özellikle ergenlik dönemi 18 yaşlarına denk geldiyse kanunen de özgür olduklarını bilen çocuklar özgürlük konusunda sizden daha fazla beklenti içerisine girerler. Özgürlük isteğinin yanlış olduğunu bilseniz bile bu durumu normal bir şekilde karşılamanız ve onlarla tartışmalara girmemeniz gerekiyor.

Tavsiye yazı:  Kızlarda ve Erkeklerde Ergenlik Belirtileri

  • Zaman Ayırırken Ayırdığınız Zamanın Kalitesi Olması Önemli

Annelerin Ergen Kızları ile İletişimi 2Ergenlik dönemi boyunca kız çocuklarına gereğinden ve eskisine nazaran daha fazla zaman ayırmanız gerekiyor. Ancak; ayırmış olduğunuz her zaman kız çocuklarına yönelik olumlu davranışlar geliştirmez. Onlarla yeni bir şeyler üretebildiğiniz, yeni yerler keşfedebildiğiniz farklı zamanlar ayırmak evden ve ailesinden uzaklaşmasına engel olur. Arama Terimleri:

    ERGEN KIZLARLA İLETİŞİM

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir