Home / Donanım / Apple’ın Ödeme Sistemi Apple Pay Avrupa’da

Apple’ın Ödeme Sistemi Apple Pay Avrupa’da

Apple tarafından geliştirilen ödeme sistemi Apple Pay, Avrupa’daki kullanıcılara sunuluyor. Bakalım Apple Pay nasıl çalışıyor? Hangi bankalarla anlaşmalı olacak? Tüm detaylar haberimizde.

Apple Pay Nasıl Çalışıyor?

Aslında bu sistemin çalışma mantığı manyetik kredi kartları ile aynı. Alışverişinizi yaptıktan sonra cihazınızı ödeme noktasını uzatmanız, ödeme işleminiz gerçekleştirmeye yetiyor. Mobil ödemelere büyük rahatlık getiren özellik, Avrupa’da 2.6 milyondan daha fazla temassız ödeme noktasında çalışacak. WWDC 2015’te Apple Pay ödeme sisteminin, Apple Watch’lara entegre edilmesi projesi misafirlere tanıtılmıştı.

Hangi Bankalar Apple Pay’i Destekliyor?

Bu kadar Apple kullanıcısı varken bankaların ödeme sistemine katılması, bankalar için de çok avnatajlı bir durum sağlayacak gibi duruyor. Apple Pay’e katılımlarını bildiren bankalar; Royal Bank of Scotland, Santander, TSB, Ulster Bank, Bank of Scotland, Coutts, First Direct, Halifax, HSBC, Lloyds, M&S Bank, MBNA, Nationwide ve NatWest.

Sistemi Hangi Cihazlar Destekleyecek?

Ödeme işlerine büyük bir kolaylık getirecek sistemi destekleyecek cihazlar belirlendi. Bu cihazlar; IPhone 6, IPhone 6 Plus, IPad Air 2 ve IPad mini 3 olacak.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır Google Play Store sayısız uygulamasıyla Android kullanıcılarına hizmet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir