Home / Donanım / TURK TELEKOM AVEA Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır?

TURK TELEKOM AVEA Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır?

Avea Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır? Avea’nın Türk Telekom ile birleşmesinin sonrasında, pek çok kişi şebeke problemlerinden dolayı sorun yaşamaya başladı; bu durum, Avea taahhüt sorgulama, ve Türk Telekom taahhüt süresi sorgulama aramalarını internet üzerinde kaçınılmaz hale getirdi. Mobil telefon kullanan pek çok kişi, kullanmakta olduğu tarifeye, o GSM operatörünün faturalı tarifelerinde kalma sözü vererek, 12 ay boyunca, indirimli olarak sahip oluyor. Ancak, numara taşıma işlemi, taahhüt süresi dolmadan önce gerçekleştirilecek olursa, GSM operatörlerinin arasında bir anlaşma bulunmadığından dolayı, taahhütü vermiş olduğunuz zamandan, numara taşıma işlemini gerçekleştireceğiniz zamana kadarki yararlanmış olduğunuz indirimleri toplu olarak ödemeniz gerekiyor. Peki Avea taahhüt sorgulama, ya da Türk Telekom taahhüt süresi sorgulama işlemlerini nasıl gerçekleştirebilirsiniz?

turktelekom taahhut suresi sorgulama

Türk Telekom Taahhüt Süresi SorgulamaAvea Taahhüt Sorgulama

Bu anlamda yapmanız gereken işlem oldukça basit. Avea için;

  1. Türk Telekom’un resmi internet sitesine girin(tıklayın), ve sağ üst köşede yer alan Online İşlemler butonuna tıklayın.
  2. Şimdiki yapılması gereken işlem ise, telefonunuzu alıp, *952# tuşlaması yapmak, ve ardından da bu numarayı aramak. Karşınıza bir şifre çıkacak, bu şifre 6 rakamdan oluşmakta
  3. Yönlendirilmiş olduğunuz sayfaya, ilk olarak, 5xx ile başlayan numaranızı yazıp, altta bulunan şifre bölümüne de, telefonunuzdan aldığınız 6 rakamlı sayıyı yazacaksınız.
  4. Giriş yapmanızın hemen sonrasında, ortada, sol başta yer alan taahhüt işlemlerini görebileceksiniz. Zaten buradan sonra, hattınıza tanımlanmış kaç taahhütünüz olduğunu; ve bu taahhütlerin ne zaman başlayıp, ne zaman sona erebileceğini göreceksiniz.

Taahhüt bedellerinin yazılı olmadığını da belirtelim…Eğer numara taşıma işlemini gerçekleştirmez, ve  taahhütlerinizin bitmesini beklerseniz, herhangi bir ödeme durumunuz söz konusu olmayacaktır. Ama eğer, vermiş olduğunuz taahhütleriniz yeni ise, çok fazla bir ödeme de yapmayacaksınız demektir…

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır Google Play Store sayısız uygulamasıyla Android kullanıcılarına hizmet …

2 yorumlar

  1. Faturasız hat kullanıyordum şu zaman kadar Bana yardım edin kazıklandım resmen avea bayisine gittim taahüt vermen lazım dediler indirim almak için bir an saflığıma geldi kabul ettim. indirim deyince bir an kafam durdu. O an ne dusundum bilmiyorum eve döndüğümde babam evden kovacaktı resmen. Taahüt iptal edemiyorum lütfen ana yardım edin. mahfoldum şu an ne yapacağımı bilemiyorum o kadar çok çaresizim ki yardım acil :S:S

    Avea Duy sesimi

  2. Ben ahmet güneş 1989 doğumluyum. Haberim olmadan telefonumda internet kulanımı olmuş bilmiyorum kim yaptı ama faturayı ödemeyeceğim. gerekirse avrupa insan hakları mahkemesine başvururum beni zormalayın buna. Benim taahhüt sürem daha var ama ben hattımı vodafone taşınmasını istiyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir