Home / Diğer Konular / Bahar Yorgunluğunu Gidermenin Yolları

Bahar Yorgunluğunu Gidermenin Yolları

Bahar ayları artık geldi. Yavaş yavaş yağmurlar yurdumuzu terk etmeye başlayacak ve yerine güneşli havalar başlayacak. Bu yüzden de mevsim geçişlerinde özellikle de; kış mevsiminden ilkbahara geçişte inanılmaz bir bahar yorgunluğu yaşıyoruz. Bahar yorgunluğundan kurtulmak için bazı önerilere dikkat etmeniz gerekiyor. Bahar yorgunluğunuzu azaltacak önerileri yazımızda sizlerle paylaştık ve sıraladık.

Bahar Yorgunluğunu Gidermenin Yolları Nelerdir?

bahar yorgun

  • Hurma tatlı özelliği bulunan ve içinde bol miktarda potasyum barındıran bir bitkidir. Canınız tatlı istediğinde hurma yemeniz bahar yorgunluğunu üstünüzden alacaktır. Üstelik hurma tokluk hissi de verdiğinden dolayı kesinlikle yemeniz ve devamlı tüketmeniz gereken bir ara öğün öğesidir. Hurmayı sade şekilde tüketemiyorsanız; blenderden geçirebilirsiniz.
  • Bitki çayları bahar dönemine geçişte çok faydası bulunuyor. Yeşil çay, beyaz çay gibi çay çeşitleri yağ yakma konusunda da etkisini gözler önüne seren bir bitkidir. Hem yorgunluğunuzu azaltmak, hem de kilo vermek için bu çayları içebilirsiniz. Çaylar; vücudunuzun direncini de arttırarak bahar nezlesine yakalanmanız konusunda da bir set oluşturur.
  • Bahar yorgunluğu için çözüm bulacağınız doğal yöntemlerden biri de su içmektir. Zaten gerek yaz aylarında, gerekse de kış aylarında mutlaka su içmeniz lazım. Bahar aylarında 3 litre kadar su içerek yorgunluğunuzu atabilir ve muhteşem bir güne hazır olabilirsiniz. Gece ve sabah vakitlerinde yaşanan uyku düzensizliklerinde de su içmek etkilidir.
  • Çilek ve muz meyveleri bahar boyunca meyve sepetinizden eksik olmasın. Bahar yorgunluğu sonucunda birey kendi ruh halini kötü hisseder ve depresyon belirtileri gösterir. Bundan kurtulmak için çilek tüketmek en iyi yöntemdir. Bahar aylarında ellere ve ayaklara kramplar çok girer. Kramplara çözüm bulmak için de bol bol muz tüketmeye başlayın.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir