Home / Diğer Konular / Biceps Kaslarını Geliştirmenin Püf Noktaları

Biceps Kaslarını Geliştirmenin Püf Noktaları

Biceps Kaslarını Geliştirmenin Püf NoktalarıÜst kol kısmının ön tarafında bulunan ve pazu olarak da adlandırılan kas gruplarına biceps kasları adı verilir. Biceps kaslarını geliştirmek için tertipli bir antrenman ve yeme içme programı uygulamak icap eder.Biceps kaslarının gelişmesi dengeli bir çalışma düzeni istediğinden bu spor alıştırmalarında tekrarlama hızı çok mühimdir. Bu sebepten bütün çalışma yöntemlerinde ağırlıkların 1 saniye içinde kaldırılıp 5 saniyede indirilmesi icap eder. 3’erbölümden oluşan 6’lı grup çalışmaları verimli ve yeterlidir.Biceps kaslarının gelişmesi için kullanılacak en tesirli metot dumbell egzersizleridir. Bu spor alıştırmalarında kol açısını korumak, bel ve sırt kısmında desteksiz yalnızca kol kaslarını çalıştırmak mühimdir. Biceps kaslarını tesirli bir biçimde gelişmesini sağlayan egzersizlerin başında dumbell, barbell cull ve hammer diye adlandırılan çalışmalar bulunur.

Hammer Curl

biceps hammer curlBu hareketin uygulanmasında dik durmak icap eder. Dizlerin hafifçe bükülmesinin ardından kollar gergin bir biçimde durur. İki kol da aynı anda hareket ettirilmesinin ardından bilekler hareketsiz kalır ve dumbell lar omuz çizgisine getirilir. Hareketin tamamlanmasından sonra 5 saniye içinde ilk konuma geçilir. Egzersiz esnasında setler arasında diyaframı çalıştıracak biçimde derin nefesler alınmalıdır. Sadece kol kaslarından destek almaya dikkat edilmesi gerekir. 8’er defadan 4 bölüm olarak uygulanması gün içinde uygundur.

Barbell Curl

Barbell Curl egzersizi düz veya Z bar ile uygulanabilir. Egzersiz esnasında bel kısmının sabit durması icap eder.

biceps Barbell Curl

Barbell Curl egzersizi düz veya Z bar ile uygulanabilir. Egzersiz esnasında bel kısmının sabit durması icap eder. Ağırlıkların güce bakarak ayarlanması ve kaldırılması mümkün olmayacak ağırlıkların denemesinin yapılmaması oldukça mühimdir. Kollardan güç alarak dumbell ı omuz çizgisine kaldırmak ve yavaşça indirmek hareketin tamamlanması için kâfidir. 8 set olarak 3’er kez uygulanması icap eder. Bu hareket uygun ağırlıkta halter kullanılarak da yapılabilir.

biceps Dumbell CurlDumbbell Curl

Bu hareketi yaparken hammer curl ile aynı hareketler uygulanır. Yalnızca dumbell ların kaldırılması esnasında bilekleri 180 derece kadar döndürmek icap eder. Bu alıştırmayı da 10 kez ve 3 bölüm olarak uygulamak kâfidir.Biceps kasını geliştirirken arka kol kası diye adlandırılan triceps egzersizlerine ağırlık vermemek icap eder. Kol kaslarının tamamını aynı anda çalıştırmak kasların yorulmasına sebep olur. Aşamalı olarak bicepsin ardından diğer kol kası gruplarına geçmek daha uygundur. Arama Terimleri:

    biceps geliştirme, biceps hareketleri resimli setler, biceps püf noktaları

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Interrail Nedir, Nasıl Yapılır

İntterrail Avrupa üzerinde seyahat edebileceğiniz bir tren yolculuğudur. Bu uygulama ile treninize atlayabilir ve Avrupa’yı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir