Home / Diğer Konular / Bilgisayar saati ve tarihi nasıl ayarlanır

Bilgisayar saati ve tarihi nasıl ayarlanır

Bilgisayar saati ve tarihi nasıl ayarlanır ? Windows veya macintosh sistemlerde tarih / saat ayarları nasıl yapılır konusunu resimli olarak sizlerle paylaşacağız. Amatör kullanıcılar için faydalı olacağını düşünüyoruz.

Windows Bilgisayar saati ve tarihi nasıl ayarlanır ?

Sağ alt köşede bulunan tarih saat bilgisine tıklayın.Açılan ekranda “Tarih ve saat ayarlarını değiştir” seçeneğine tıklayın.Tarih ve saat ekranında Tarihi ve saati değiştir seçeneğine tıklayın.Tarih ekranında doğru tarihi seçin. Saat seçeneğinde de doğru saati işaretleyerektamam seçeneğine tıklayın. Eğer internet bağlantınız varsa internet saati sekmesine giriş yaparak güncel tarih saat bilgisini otomatik olarak çekebilirsiniz.

Macintosh tarih saat nasıl ayarlanır ?

Elma menüsü > Sistem Tercihleri’ni seçin, sonra Tarih ve Saat’i tıklayın. Tarih ve Saat’i tıklayın, sonra tarih ve saati otomatik olarak veya elle ayarlamayı seçin.

  • Otomatik Olarak: “Tarihi ve saati otomatik ayarla” öğesini ve ardından bölgenize yönelik ağ saat sunucusunu seçin.
  • Elle: “Tarihi ve saati otomatik ayarla” öğesinin seçimini kaldırın, sonra tarihi ve saati elle girin. işlem bittiğinde Kaydet’i tıklayın ve işlemleri tamamlayın.

Eğer tarih saat bilgisi bilgisayarı her açtığınızda değişiyorsa ve yaptığınız ayarlar kaydedilmiyorsa mainboard bios piliniz bitmiş olabilir. Bilgisayar Açıldığında “Tarih ve Saat Değişme” Sorunu isimli makalemizi inceleyerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir