Home / Yazılım / Bilgisayardaki aynı dosyaları silme

Bilgisayardaki aynı dosyaları silme

  1. Birçoğumuzun belkide ortak sorunu bilgisayarımızdaki gereksiz fazlalık dosyalarımızdır.Okadar büyük mp3,film vb dosya arşivlerimiz varki tek tek aramaya kalksak nerde olduklarını bile bulmamız çok zor,heleki dağınık bir yapıya sahipseniz.Bilgisayarımızda aynı dosydan aynı mp3’den aynı filmden ve hatta aynı resimden bile defalarca var olmasına rağmen bunları bulup silmemiz hem bilgisayarımızın temizliği açısından hemde fazlalıklardan kurtulmak bizim için kesinlikle bir ihtiyaçtır.Bugün burada uzun zamandır kullanmış olduğum bir programdan bahsetmek istiyorum.Programımız bilgisayarımızdaki belli bir klasör belli bir disk yada istediğimiz bir alandaki aynı dosyaları bulup bizlere gösterip silmemizi sağlamaktadır.Programımız ücretli ve ücretsiz sürümleri mevcut olup ihtiyacımız doğrultusunda kullanabiliriz.

Duplicate Cleaner İndir
  • Alternatif olarak sizlere bir program daha sunmak isterim.DupeGuru Windows, Mac OS X ve Linux üzerinde desteği olan ve music edition,images edition olmak üzere farklı sürümleri mevcuttur.Yine bilgisayarımızdaki aynı doslayarı bulup bizlere gösterip silmemizi sağlayan bir başka programdır.

DupeGuru İndir

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Linux Bilgisayardan Modem IP Öğrenme

Linux işletim sistemi kurulu bilgisayarımızdan modemimizin ip adresini öğrenmemiz mümkündür. Bu işlem için Linux komut …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir