Home / Android / Bilgisayarın Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Bilgisayarın Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

günümüz bilgisayarlarının özellikleriTeknolojik gelişmeler sürekli değişmektedir ve buna ayak uydurmak gerçekten zor olmaktadır. Bir ihtiyacımız olduğunda yarını bekleyeyim de daha üst modelini alayım diye ertelersek her geçen gün daha iyisi, daha üst modeli çıkacağı için sürekli ertelemek durumunda kalacağız. Bu nedenle ihtiyacımız olduğu zaman ihtiyaçlarımızı ve bütçemizi göz önünde bulundurarak o anki en üst modeli almak en mantıklısı olacaktır. Bu konuda en çok bilgisayar alırken sorun yaşıyoruz haliyle. Bilgisayarın özellikleri sürekli yenilendiği ve üst modellerinin üretildiği için ertelemeden en kısa zamanda almak doğru olacaktır.

Bir bilgisayar alıcısı olarak hangi bilgisayarı alacağımıza karar vermeden evvel şöyle bir araştırma yaparız. Elemenin ardından seçtiğimiz bilgisayarın özellikleri nelerdir diye bir göz gezdiririz. Kabaca göz gezdirdikten sonra da bilgisayar için önemli olan özellikleri karşılaştırarak en uygun olanını almaya çalışırız. Şahsen ben bu şekilde yapıyorum. Yıllardır bu şekilde yaparak 20’den fazla kişiye bilgisayar tavsiye edip aldırmışlığım vardır. Çok şükür daha hiç birisinden şikayet gelmedi. Şimdi tavsiye edeceğim bilgisayarın özellikleri nelerdir maddeler halinde sizlere de sunayım.

* Kasa: Bilgisayar masaüstü ise kasanın slim olmasına özen gösterin. Üzerinde kart okuyucu yuvaları, HDMI girişinin olmasına dikkat edin.

* Monitör: Çok parlak olup gözleri yormamalı ve üst model çözünürlüğü destekleyebilmeli.

* Klavye – Fare: Set olarak ya da ayrı ayrı alınabilir. Çağımızın gereksinimi olması hasebiyle kablosuz özellikte olması önerilir.

* İşlemci: Bilgisayarın kullanım amacına göre seçilmelidir. Üst düzey çizim ya da oyun programları kullanılacaksa işlemcinin iyi olması tavsiye edilir:

* Ekran Kartı: bilgisayarın en önemli parçalarından olup özellikle güncel oyunlar için şarttır.

* RAM Bellek: İşlemler ilk olarak burada yapılıp tutulduğu için ne kadar büyük olursa o kadar iyi olacaktır.

* Hard Disk: Veri depolama amacıyla kullanılacaksa çok yüksek olması tavsiye edilir.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir