Home / Android / Bilinmeyen Yönleriyle Android Android İpuçları ve Kısayolları

Bilinmeyen Yönleriyle Android Android İpuçları ve Kısayolları

Bilinmeyen Yönleriyle Android

3xbro

İletişim teknolojisine ilgi duyuyor ve bir Android işletim sistemli telefona sahipseniz, bu özellikler sizi çok şaşırtacak. Google’ın bir ürünü olan Android’den her gün yeni bir özellik ortaya çıkıyor. Peki siz bunlar biliyor muydunuz?

  • Telefonunuzun gizli bir menüsü daha var fakat bu bazı Android telefonlar için geçerli örneğin; Galaxy S5 veya Galaxy Note 3. Sizinkini uyumlu olup olmadığına hemen bakalım isterseniz. Arama ekranına *#0*# yazın. Butonlarla karşılaştıysanız telefonunuz destekliyor, bu menüden telefonunuzun sensör ayarına bakabilir. Ekranı tamamen kırmızı, yeşil gibi renklere boyayabilirsiniz. Yanlış bir şey yapmaktan korkmayın dilediğiniz gibi deneme yapabilirsiniz çünkü zaten sistem yanlış bir şey yapmanıza izin vermiyor.
  • Tuşlara basmadan yazı yazabileceğinizi söylesek. Hayır bu söylediğimizin telefona konuşmayla alakası yok. Swipe adı verilen bu özellik tuşlar üzerinde elinizi kaydırarak yazı yazmanıza olanak sağlıyor. Samsung’larda harici bir şey yapmanıza gerek yok, fakat farklı bir Android kullanıyorsanız. Google Play Store’dan “Google Keyboard” uygulamasını kurmanız gerekiyor.
  • Sosyal paylaşım sitelerinde illa ki telefonun ekranını paylaşanları görmüşsünüzdür, peki nasıl yaptıkları hakkında bir bilginiz var mı? Yok ise, sizi Screenshot özelliği ile tanıştıralım. Ekranınızın görüntüsünü almak için bu tuşlara basmanız yeterli. “Ana Ekran Tuşu + Güç Tuşu + Ses Açma Tuşu”
    Galaxy S4 kullanıcıları ise sadece bu tuşlara basmaları yeterli -> “Güç Tuşu + Ana Ekran Tuşu”
  • Benim en sevdiğim fakat biraz zahmetli olan bir özelliğe geldik sıra. Eğer Android sürümünüz 4.3 veya yukarısıysa fotoğraf ve videolarınız ile kısa film oluşturabilirsiniz. Google’ın sosyal paylaşım servisi olan Google+ giriş yapın. Otomatik yedeklemeyi açın, böylece çektiğiniz her video ve fotoğraf Google+ uygulamasında gizli bir klasöre yedeklenecek. Hemen sonra Fotoğraflar kısmının üstündeki video kamera işaretine tıklayın. Kullanmak istediğiniz fotoğraf, video, tema ve arkaplan müziğinizi seçin ve gerisini Google+’a bırakın.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir