Home / Diğer Konular / Bitkisel Cilt Bakımı

Bitkisel Cilt Bakımı


Bitkisel Cilt Bakımı

 Bitkisel krem ve yağlar yardımıyla cilt bakımı uygulaması yapmak son derece basittir. Sizlerle paylaştığımız tariflerde yer alan bitkisel cilt bakımı uygulamaları için gerekli olan malzemeler kolayca temin edilebilmektedir. Cildin ihtiyaç duyduğu nemi sağlayacak olan bu tarifler ile cilt bakımı yaparak cildinizin daha pürüzsüz ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.  

Cilt Bakım Yağları

 Kayısı Kremi: Yüzünüzdeki lekelerden ve güneş yanıklarından kayısı kremi yardımıyla kurtulabilirsiniz. Kayısı kremi yanı sıra kayısı yağı da cildinizde mükemmel etkiler bırakacaktır. Bir miktar su ile seyreltilen kayısı yağı, cilde pamuk yardımı ile sürülebilir. Buğday Yağı: Cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlayan buğday yağı, bitkisel cilt bakımı uygulamaları arasında ilk sıralarda yer alır. Satın alacağınız buğday yağının doğal olduğundan emin olmalısınız.  Kantaron Yağı: Mucizevi bir yağ olan kantaron, cilt lekeleri üzerinde etkilidir. Sarı ev kırmızı olmak üzere iki türü bulunan kantaron yağının cilt lekeleri üzerinde etkili olanı kırmızı kantarondur. Kantaron, yara izlerini geçirme konusunda da oldukça başarılıdır. Jojoba Yağı: Saçlarda ve ciltte güçlü etkileri bulunan jojoba yağı, cildinizi nemlendiren bitkisel cilt bakımı yağlarındandır. Düzenli kullanım sonrasında cildinizdeki pürüzleri azaltır. Soya Yağı: Cildin elastikiyetini arttıran soya yağı, ciltteki ince kırışıklıkların giderilmesini sağlar. Soya yağı, cilde her gün düzenli olarak uygulanabilmektedir. Üzüm Çekirdeği Yağı: Cildi canlandıran bu yağ, cilde uygulandığı süre içerisinde her sabah duru ve temiz bir ciltle uyanırsınız. Bitkisel yağları su ile karıştırmak daha sağlıklıdır. Bu yüzden seyreltilmeleri gerekir. 

Pirinç Suyu İle Cilt Beyazlatma

 2 su bardağı pirinci temiz bir kase içine koyup üzerini kaplayacak şekilde su ilave edin. Pirinci ellerinizi kullanarak karıştırıp hafifçe ovalayın ve su beyaz rengini alınca suyu başka bir kap içerisine boşaltarak bu suyla yüzünüzü yıkayın. Uyguladığınız suyun cildinizde kendiliğinden kurumasını bekleyin. Haftada 1 kez tekrarlandığında cilt rengini beyazlatıcı etkileri kısa süre içinde deneyimleyeceksiniz. Pirinç suyu ile lekelerden kurtulmak için daha fazla tarife Pirinç Suyuyla Cilt Beyazlatma sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir