Home / Android / Blogger Nedir?

Blogger Nedir?

Blogger'da blog nasıl silinirTeknolojinin hayatımıza yerleştirdiği en önemli gelişmelerden birisi olan internette, her geçen gün artan web sitesi sayısı ile karşılaşmaktayız. Bunların bazıları tamamen ticari amaçla işletmeler ve kişiler tarafından kurulmuş web siteleri olurken bazıları da bilgi ve deneyim paylaşmak amacıyla bireysel olarak oluşturulan sitelerden olmaktadır. Bireysel olarak oluşturulan web sitelerinin büyük bir kısmı ise blogger şeklinde olmaktadır. Peki, blogger nedir diye bir soru sorulmuş olsun. Cevaben, Google tarafından bireysel paylaşımlar yapmak isteyen kişilere yönelik bir hizmettir diyebiliriz. Web sitesinin ismini kendinize has olarak belirleyebildiğiniz, uzantısının ise .blogspot.com olarak zorunlu tutulduğu bir web sitesi türüdür. Burada yazı yazan, bilgilerini ve tecrübelerini paylaşarak kişilere faydalı olan kimselere ise blogger denir.

Blogger olmak bir nevi sanatçı olmak gibidir. Bir şeyler üretmek, paylaşmak ve bunu tüm insanlığa adamak bir blogger için en temel işlerdir. Blog açmak ücretsizdir ve blogtan paylaşılan yazılar ya da alınan reklamlardan maddi kazanç sağlamak da mümkündür. Bunlar tamamen blog sahibinin kendisine kalmış temel durumlar olmaktadır. İyi bir blog yazarı olmak için bazı temel hususların çok iyi bilinerek dikkatlice irdelenmesi gerekir. Peki, blogger olmak için yapılması gerekenler nelerdir? Adım adım bunlardan bahsedelim:

– Blogger olmak için öncelikle Google üzerinden bir hesap açın.

– Blogger.com adresine giderek Google’dan alınan hesap ile oturun açın.

– Oturum açtıktan sonra Yeni Blog yazan yere tıklayın.

– Bu adımdan sonraki işlemler blog için tamamen size kalmış ayarlamalardan oluşmaktadır. Dilediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir