Home / Windows İşletim Sitemi / Windows Mobile / Brezilya’da Windows Phone, iOS’u Geçti

Brezilya’da Windows Phone, iOS’u Geçti

maxresdefault

Bir araştırma firması Brezilya ile ilgili ilginç istatistikleri ortaya koydu. Araştırmaya göre Brezilya’da Windows Phone iOS’ten daha popüler.

Brezilya, ülkemizden çok farklı bir pazara sahip ülkelerden biri. Nerdeyse %90’ına Android’in hakim olduğu pazarda son gelen araştırma bilgileri, Windows Phone’un Temmuz 2015’te iOS’e geçtiğini gösteriyor. Bu iOS’in başarısızlığı mı, yoksa Windows Phone’un başarısı mı kestirmek zor zira firmanın bir önceki Temmuz 2014 bilgileri, iOS’in yalnızca %6,1’lik bir pazara hakim olduğunu gösteriyor. Bu yıl ise iOS’in pazara hakimiyeti %3,5’a düştü.

iOS’in Brezilya’da düşen grafiği hem pazarda ezici üstünlüğü olan Android’e hem de Windows Phone’a yaramış. Android’in pazar hakimiyeti %88,2’den %89,5’a yükselirken, Windows Phone’un pazar oranı %3,6’dan %5,9’a çıkmış.

Bu arada Google bu güzel pazarın keyfini sürerken, Microsoft Windows Phone için hala endişeler taşıyor. Windows Phone her geçen gün dünya çapında yaygınlaşmaya devam etse de hala mobil dünyada söz sahibi olabilmiş değil. Bakalım birkaç ay sonra yayınlanacak olan 2015 Q4 raporları mobil  dünyada dengelerin Microsoft lehine döndüğünü söyleyecek mi.

Kaynak scroll.com.tr

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Tapatalk Nedir? Nasıl Kullanılır?

 Bu uygulamayı yüklediğiniz zaman forum sitelerini hızlı bir şekilde dolaşabilir ve en az kotada düzeyine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir