Home / Diğer Konular / Çay Ağacı Kremi Faydaları

Çay Ağacı Kremi Faydaları


Çay Ağacı Kremi Faydaları

Doğal ve bitkisel bir krem olan çay ağacı yağı kremi, bir çok cilt sorununu gidermede faydalıdır. Cildi parlatarak pürüzsüz bir hale getiren çay ağacı yağı kremi, vücuduna yağ sürmek istemeyenler için krem formuna dönüştürülmüştür. Çay ağacı yağının faydaları, kullanım alanları ve iyi geldiği cilt sorunlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz. Çay ağacı yağı kremini nasıl kullanmanız gerektiği açıklamalarda yer almaktadır. 

Çay Ağacı Yağı Kremi Kullanım Alanları

  • Yanık lekelerinde
  • Genital bölgede oluşan siğillerde
  • Vanjina bölgesinde oluşan mantarda
  • Diş ağrıları ve diş eti iltihaplarında
  • Apse ve çıbanlarda
  • Burun ve ağız enfeksiyonlarında
  • Dış kulak iltihabı ve orta kulak iltihabında
  • Saçkıran tedavisinde
  • Akciğer iltihapları, öksürük ve tıkanıklıklarda
  • Uyuz tedavisinde

 

Çay Ağacı Yağının Gribe Faydaları

Kaynamış suyun içine 2-3 damla çay ağacı yağı damlatın ve kaynamış suyun buharını yüzünüze tutarak grip ve nezleyi hafifletebilirsiniz. Çay ağacı yağı solunum yollarında iltihap oluşmasını önleyerek hastalığın ilerlemesi durdurur ve nefes alıp vermeyi rahatlatır. 

Çay Ağacı Yağı Kreminin Sivilcelere Faydaları

Çay ağacı yağını doğrudan sivilce oluşumunun üzerine sürdüğünüzde sivilcenin sönmesini sağlar. Doğal bir tedavi yöntemi olan çay ağacı yağı, sivilce ilaçlarının aksine cildi tahriş etmez ve herhangi bir yan etkisi de bulunmamaktadır. 

Çay Ağacı Yağı İle Kepek Sorununa Çözüm

Dermatit adı verilen saç derisi rahatsızlığı ve kepek problemine iyi gelen çay ağacı yağı, şampuanla karıştırılıp kullanılabilmektedir. Çay ağacı yağı içerikli bir şampuanla saçlarınızı yıkayabilir yada şampuanınızın içine kendiniz çay ağacı yağı ilave edip kullanabilirsiniz. Şampuanla saçlarınıza masaj yapın ve ardından bol su ile yıkayıp durulayın. 

Çay Ağacı Yağı İle Bit Temizliği

Okula giden çocuklarda sık rastlanan bit problemine doğal yollardan çözüm bulabilirsiniz. İlaç kullanmak yerine çay ağacı yağını bitlenen bölgelere sürerek bit probleminden kurtulabilirsiniz. 

Çay Ağacı Yağının Antiseptik Olarak Kullanımı

Kuaförde manikür ve pedikür yaptırdıktan sonra elleriniz ve ayaklarınıza çay ağacı yağı sürerek mikropları öldürebilirsiniz. Kanamalar sonucu enfeksiyon kapılmasını önler. Çay ağacı yağını doğrudan kullanabilir yada 20 damla jojoba yağına 5 damla çay ağacı yağı karıştırarak seyreltebilirsiniz. 

Ayak Mantarına Çay Ağacı Yağı Çözümü

Tedavisi oldukça zor olan bir mantar türü olan ayak mantarı, çay ağacı yağı ile tedavi edilebilmektedir. Sabah ve akşamları mantara çay ağacı yağı sürebilir, doktorunuzun vermiş olduğu ilaçlara takviye olarak kullanabilirsiniz.

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir