Home / Android / Cep Telefonun Mobil Verideyken Güncelleme Yapmasını Kapatma

Cep Telefonun Mobil Verideyken Güncelleme Yapmasını Kapatma

Android ve iPhone mobil veriden otomatik güncelleme yapma nasıl kapatılır? Android işletim sistemli Cep telefonlarının mobil veri üzerinden güncelleme yapmasını engelleme yolu. Ülkemizde operatörlerin internet paket fiyatları malum dünya ortalamasına göre çok yukardayız. Bu nedenle paketinizin ay sonuna kadar yetmesi önemli, En çok paket tüketen faktörlerden biride hiç şüphesiz güncellemelerdir. Hem işletim sisteminizin güncellenmesi hem de uygulamaların yeni sürümlerinin çıkması sürekli veri tüketimine yol açar. Özellikle uygulamalar artık neredeyse haftalık güncelleme alıyor. İşte hem Android hem de iOS işletim sistemli cihazlarda güncellemeleri mobil veriden yapmayı nasıl kapatabileceğinizi adım adım anlatacağız.

iPhone için Mobil Veriden Güncelleme Yapmayı Kapatma

iPhone’de mobil veri üzerinden güncellemeleri kapatmak için yapmanız gerken adımlar şu şekilde, ilk olarak Ayarlar menüsüne giriyorsunuz. Listede yer alan iTunes ve App Store seçeneğine dokunun ve açılan listeden Hücresel Veri’yi Kullan seçeneğini aktiften pasif konuma getirmeniz gerekiyor.

Android için Mobil Veriden Güncellemeyi Kapatma

Yeni Sürüm Android İşletim SistemindeAndroid işletim sistemlerinde mobil veriyi kapatmak için Ayarlara tıklıyorsunuz. Listede yer alan Telefon Hakkında kısmına dokunun, açılan yeni ekranda Yazılım Güncelle kısmına tıklayıp daha sonra sağ üst köşedeki üç noktaya tıklıyorsunuz. Aşağı açılır menüden ayarlar kısmını seçtikten sonra karşımıza Sistem güncellemelerini otomatik olarak indir (Yalnızca Wifi) kısmına dokunun ve açılan sayfadan Yalnızca WiFi seçeneğini seçin. Böylece Cep telefonumuzun sistem güncellemeleri sadece Wi-fi yani kablosuz ağ ile yapılacaktır. Üstteki işlemin aynısını Uygulamaları otomatik güncelle kısmı içinde yaparsanız uygulamalarda sadece Wi-fi üzerinden güncellenir.Eski sürüm Android İşletim SistemindeUygulamalar – Ayarlar – Yazılım Güncellemesi seçeneğine dokunun ve açılan listeden Sadece Wifi seçeneğini seçin.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir