Home / Android / Chrome Tarayıcısında ” Touch to Search ” Özelliği Kullanıma Açıldı !

Chrome Tarayıcısında ” Touch to Search ” Özelliği Kullanıma Açıldı !

ReklamlarunnamedBilgisayar ve Mobil cihazlarda en çok tercih edilen Browserlar arasında yer alan Chrome tarayıcısına, Touch to Search özelliği geldi. Özelliklerini her güncellemeden arttıran Google, bu yeni özellik ile kullanıcılarının sayfa içi kullanım performansını arttırmayı hedefliyor.

Peki , Nedir bu Touch to Search özelliği ?

Touch to Search özelliği, Chrome’un son güncellemesi ile Android kullanıcılarına sunuldu. Mobil Chrome kullanıcıları sayfa içerisinde iken bir şey aramak istediklerinde yeni sekme açıp Google üzerinde arama yapabiliyorlardı. Ancak yeni özellik ile bunun kısayolu var.Reklamlartouch-the-searchchrome-touch-the-searchBu resimde gördüğünüz gibi aramak istediğiniz kelimeyi seçiyorsunuz ve üzerine basılı tutarak ekranın hemen alt kısmında arama yapabiliyorsunuz. Allow / Kabul et butonuna basarsanız arama sonuçları da o pencere üzerinde görüntülenmekte. Bu özellik ile metin okumayı seven kullanıcılar arayarak ulaşmak istediklerine daha kolay ulaşabilecek ve zamandan tasarruf edecek.Bu özelliği açtıktan sonra kullanmak istemeyen kullanıcılar Chrome’un ayarlar kısmından bu özelliği kaldırabilir. Google Chrome’un son versiyonunu bu adresten indirebilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir