Home / Android / Chrome Uygulamasında Açık Bulundu 

Chrome Uygulamasında Açık Bulundu 

Chrome Uygulamasında Açık Bulundu

Japonya’da düzenlenen PacSec etkinliğinde Guang Gong adındaki bir güvenlik araştırmacısı Chrome ile ilgili bir açık buldu.

Guang Gong Tokyo’daki konferansta 3 aylık çalışmasının ardından ortaya Chrome’un bir açığını bulduğunu belirtti. Chrome’un zayıf kısmı hackerlar tarafından gönderilen linkle beraber Android telefonları zor durumda bırakıyor. Bu açığın kötü durumların önüne geçmek için araştırma yapan uzmanlar tarafından yapılmış olması, kullanıcıları biraz olsun rahatlatıyor. Chrome Uygulamasında Açık BulunduChrome üzerinde JavaScript v8 hedeflemesi yaparak hedefine ulaşan bu tehdit, Chrome’da tıklanan bağlantı ile telefona otomatik olarak dosya indiriyor ve bu inen dosya telefonun kontrolünü tamamen ele alıyor. Bu tehditin altına olan cihazlar ise Chrome’un son sürümünü kullanan bütün Android cihazları diyebiliriz.Bu sunum sayesinde Google güvenlik açığı olduğu konusunda bilgilendirilmiş oldu ve yakın bir tarihte bir güncelleme ile bu açığın kapatılması bekleniyor. Güvenlik açığını bulduğu için Gong’un Google’dan bir ödül alması da bekleniyor.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir