Home / Diğer Konular / Cilde Parlaklık Veren Maskeler

Cilde Parlaklık Veren Maskeler


Cilde Parlaklık Veren Maskeler

Doğal bir parlaklık ve canlılık için bitkisel maske ve kürlerden yardım alabilirsiniz. Cilde parlaklık veren maskeler ile doğal güzelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Cilt.net tarafından verilen maske tariflerini düzenli olarak kullandığınızda cildiniz canlanacak ve parlayacaktır. 

Cilde Canlılık Veren Maske Tarifleri

  • Karma Ciltler İçin Canlandırıcı Maske
  • 2 çorba kaşığı bal
  • 3 çorba kaşığı portakal suyu

Bal ve portakal suyunu kasenin içinde bir araya getirerek karıştırın. Kuru bir cilde sahipseniz karışıma 2 damla zeytinyağı da ekleyebilirsiniz. Hazırladığınız maskeyi cildinize sürüp yarım saat bekleyin ve sonrasında bol su ile cildinizi yıkayıp temizleyin. Maskeyi 5 günde 1 olmak üzere tekrarlayabilirsiniz. Düzenli kullanımda cildinizi besleyecek ve doğal bir parlaklık sağlayacaktır. 

Parlaklık Veren Maske Tarifi

  • Yulaf
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı bal
  • 1 adet yumurta sarısı

Zeytinyağı, bal ve yumurta sarısını karıştırın ve ardından karışıma pişmemiş yulafı azar azar ekleyerek karıştırın. Macun kıvamı elde ettiğinizde karışımı cildinize sürün ve 20 dakika bekleyin. Sürenin sonunda cildinizi bol su ile yıkayıp maskeden arındırın. Haftada 1 kere kullanıldığında cildi parlatacak ve doğal bir ipeksi görünüm kazandıracaktır. 

Cilde Parlaklık Veren Maske

  • Yarım su bardağı yoğurt
  • 1 adet salatalık

Salatalığı yıkayıp blendırdan geçirdikten sonra yoğurtla birlikte karıştırın. 5 dakika boyunca karıştırdıktan sonra maskeyi yüzünüze sürün. 20 dakika bekleterek yıkayın. Cildiniz yağlı ise yağsız yoğurt kullanın, kuru cilde sahip kişiler yağlı yoğurt kullanmalıdır. Cildi parlatan maske haftada 1 uygulanır. Yukarıdaki maske tariflerinden herhangi birini tercih edip düzenli olarak kullanmalısınız. Cildi besleyen ve canlandıran bu maskeler haricinde daha etkili sonuçlar veren ancak uzun süreli kullanım için uygun olmayan Yüze Parlaklık Veren Maske tariflerimize de göz atabilirsiniz.

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir