Home / Diğer Konular / Cildi Gerginleştiren Bitkiler

Cildi Gerginleştiren Bitkiler


Cilt Gerginleştiren Bitkiler

Zamanın yıpratıcı etkileriyle birlikte cilt aşağı doğru sarkmaya başlar. Cilt gerginleştiren bitkiler sayesinde cilt sarkması durdurulabilir ve kısa sürede daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. 

Cilt Gerginleştirme Etkili Bitkiler

 Yulaf: Yulafı demleyip cildinizde kullandığınız zaman gerginleştirici etkilerini kısa zaman içinde görürsünüz. Aynı zamanda güçlü bir cilt temizleyicisidir. Isırgan Otu: Ciltte beliren kırışıklıkların giderilmesi ve cildin gerginleşmesini sağlayan bu bitki, yumurta akıyla beraber kullanıldığında cilt gerginleştirme işleminde daha da başarılı olmaktadır. Isırgan otunu çay gibi demleyip elde edilen suyu cildinize uygulayabilir ve etkilerini görebilirsiniz.Lavanta: Cildi gerginleştiren ve parlamasını sağlayan lavanta, doğal bir mucizedir. Lavanta çiçeği yada lavanta yağı ile cilt bakımı yapabilirsiniz.Limon: Cilt lekeleri ve sivilceler üzerinde etkili olduğu bilinen limon aynı zamanda cildi sıkılaştırıp yağ oranını dengelemesi özelliği ile de bilinmektedir.Biberiye: Cilt sıkılaştırmak için kullanılan bitkilerden biri olan biberiye, yağ olarak kullanılır ve kan dolaşımını hızlandırıcı etkisiyle cilt üzerinde mucizevi etkiler bırakır. 

Cilt Gerginleştiren Maske

  • 1 çay kaşığı yaş maya
  • 1 tatlı kaşığı süt

Maya ve sütü karıştırıp çatal yardımıyla ezdirin. Karışımı cildinize uygulayıp 15 dakika bekletin ve sonrasında temizlenin. Haftada 2 kez tekrarlayabilirsiniz. 

Hassas Ciltler İçin Cilt Sıkılaştırma

  • 1 adet yumurta beyazı
  • 1 yemek kaşığı bal

Bal ve yumurtayı karıştırıp karışımı cildinize uygulayın ve kuruyana kadar bekletin. Kuruduktan sonra cildinizi temizleyebilirsiniz. Haftada 1 kez düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir