Home / Diğer Konular / Cilt Kızarıklığı İçin Maske

Cilt Kızarıklığı İçin Maske


Cilt Kızarıklığı İçin Maske

Yüzde meydana gelen kızarıklıkları gidermek için uygulayabileceğiniz doğal yöntemler sayesinde cilt kızarıklığını kısa süre içinde giderebilirsiniz. Hassas ciltlerde sıklıkla görülen cilt kızarıklığı soğuk ve rüzgarlı havalarda problem olabiliyor. Cildinizi nemlendirmek ve ihtiyaç duyduğu vitaminleri almak, cilt kızarıklığı konusunda önlem almanızı sağlar. 

Cilt Kızarıklığı İçin Maske Tarifi

  • 1 çay kaşığı elma sirkesi
  • 5 adet at kestanesi
  • Susam yağı

At kestanelerini soyup rendeleyin ve ağzı kapalı bir kavanoza koyup üzerini dolduracak seviyede susam yağı ilave edin. 2 hafta güneş gören bir yerde kavanozu bekletin ve sürenin sonunda karışımı süzdürüp sirkeyle karıştırın. Elde etmiş olduğunuz maskeyi yüzünüze haftada 1 kere sürün. 

Yüz Kızarması Nedenleri

Yüz kızarması kızgınlık, heyecan, utanma ve telaş gibi durumlarda ortaya çıktığında normal olarak kabul edilir. Adrenalin hormonunun salgılanması sonucu vücudun ısı üretmesi nedeniyle yüzde kızarıklık görülür. Bazı durumlarda ise duygu yoğunluğu olmadan dahi yüz kızarıklığı oluşabilir. Herhangi bir hastalık habercisi olarak yorumlanmayan bu durum kişinin günlük hayatını etkilemeye başladığında müdahale etmek gerekir. Yüz kızarıklığına sıcaklık hissi, damar genişlemesi ve iltihaplı sivilceler eşlik etmesi durumunda Rozasea adı verilen cilt hastalığından şüphelenmek gerekir. Bu cilt rahatsızlığında yanakların yan kısımlarında kızarıklık oluşur ve ilerleyen seviyelerinde kızarıklık alın ve burun bölgesine de yayılır. Burundaki yağ bezlerinin genişlemesi ile birlikte şiş ve ödemli bir görünüm ortaya çıkar. Bunu göz kapaklarında hassasiyet ve gözlerde batma, yanma hissi takip eder. Yüz kızarıklığını gidermek için 1 tatlı kaşığı yumurta sarısı ve rendelenmiş elmanın çeyreğini karıştırıp cildinize sürün. 20 dakika bekledikten sonra temizleyin. Sonrasında cildinize nemlendirici kreminizi uygulayın. Haftada 1 kere bu tarifi tekrarlayın. Yüz kızarıklığı için bitkilerle ve tariflerle uğraşmak istemiyorsanız Planta Pura Activa Rose isimli kremi satın alıp cildinize uygulayabilirsiniz.

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir