Home / Diğer Konular / Cilt Rengi Nasıl Açılır

Cilt Rengi Nasıl Açılır


Cilt Rengi Nasıl Açılır

 Cilt rengi beyazlatma uygulamaları arasında doğal maske ve kürler son dönemde bayanların tekrardan gözdesi haline geldi. Cilt beyazlatmak için kozmetik ürünleri kullanmayı tercih etmeyenler, aktaracağımız bilgiler ve tarifler sayesinde evde basitçe cilt beyazlatma uygulaması yapabilirler. 

Cilt Beyazlatma 

Pirinçle Cilt Beyazlatma

 Pirinç kullanarak cilt beyazlatma uygulaması uzun yıllardır özellikle Uzakdoğu kadınlarının güzellik sırları arasında yer alıyor. Pirinç unu krem kıvamına gelene kadar su ekleyip yüzünüze sürüp yarım saat sonra temizleyerek basit şekilde cilt beyazlaması sağlayabilirsiniz. Pirinçle Cilt Beyazlatma konumuzda detaylarını bulabilirsiniz. 

Limonla Cilt Beyazlatma

 Vücudumuz için faydalı olan limon, asidik içeriği sayesinde cilt beyazlatma uygulamalarında da oldukça iyi sonuçlar veriyor. Yatmadan önce cildinizin üzerinde yarıya kestiğiniz limonu gezdirip yıkamadan uyuduğunuzda sabah kalktığınızda cildinizdeki değişimi göreceksiniz. Bu yöntemi uyguladığınızda uyuduğunuz odanın karanlık olması gerekmektedir. Limon suyundaki asit, ışıkla birlikte cildinizde leke bırakabilir.  

Salatalıkla Cilt Beyazlatma

 Lekeleri gidermede etkili olan salatalık, cilt rengini açma konusunda da başarılı sonuçlar ortaya koyuyor. 1 adet salatalığın kabuklarını soyup rendeleyin. Yüzünüzün tamamına salatalık suyunu sürüp yarım saat bekleyin ve ardından temizlenin. 1 hafta boyunca gün aşırı kullanıldığında cilt renginizi beyazlatacaktır. 

Yumurtayla Cilt Rengi Açma

 Yumurta akı cilt rengini açmak ve gözenekleri sıkılaştırmak için kullanılır. Sarısından ayırdığınız yumurta akını hızlı bir şekilde çırparak köpüklü hale getirin. Üstü köpüklü hale gelince cildinize yedirin. 30 dakika bekletin ve durulayın. Yüzünüz daha aydınlık ve beyaz görünecektir. 

Domatesle Cilt Rengi Açma

 Sivilceler üzerinde etkili olduğu bilinen domates, cilt beyazlatma uygulamalarının da vazgeçilmezi konumunda. Asidik içeriği sayesinde cildi beyazlatan domates, rendelenip cilde uygulanmalıdır. Domatesi cildinize sürdüğünüzde kaşınma ve yanma olması doğaldır. 15 dakika bekledikten sonra cildinizi domatesten arındırabilirsiniz. Rendelenmiş domatesin içine az miktarda un katarak da uygulayabilirsiniz. 

Ihlamurla Cilt Rengi Açma

 Ihlamur bitkisinin şifası sadece organlarımıza etki etmez. Güzellik konusunda da ıhlamur bitkisi kaynatılarak kullanılabilir. Bir miktar ıhlamur bitkisi kaynatıldıktan sonra pamuk yardımı ile cilde sürülür. Ihlamur suyunu ılık sürmeye özen gösterin. İçine bir dilimde limon sıkarsanız etkisi daha kuvvetli olacaktır. Hazırlanan karışımı 3 gün kullanabilirsiniz. Her gece yapılması uygundur.

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir