Home / Diğer Konular / Çinko Oksit Kreminin Cilde Faydaları

Çinko Oksit Kreminin Cilde Faydaları

Çinko Oksit Kreminin Cilde FaydalarıÇinko vücudumuzun ihtiyacı olan mineraller arasında yer almaktadır. Cilt ve vücudun diğer fonksiyonları için önemli bir rol oynayan çinko cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar. Cildinizin sağlığını korumak için Çinko oksit kremin cilde faydalarından yararlanmalısınız. Çinko Oksit Kreminin Cilde Faydaları Neler? Ciltteki zararlı bakterilerin üremesini engelleyerek koruyucu bir etki yapar. sivilceleri geçirir, güneşin zararlı ışınlarına karşı sizi korur, pişik, egzama ve tahrişlere karşı faydalıdır.

  • Çinko oksit krem sivilce tedavi edicidir: Sivilceler üzerine direk uygulanabilir, anti bakteriyel bir ürün olduğu için sivilceye neden olan zararlı bakterileri öldürür, sivilcelerin ciltte yayılmasını engeller ve cilt üzerinde akne oluşumunu engelleyen koruyucu bir tabaka oluşturur. Yağlı ciltlerdeki fazla yağı emerek yağın cilt gözeneklerini doldurmasını ve akneye sebep olmasını engeller.
  • Pişik ve tahrişe karşı faydaları: Bu tarz kremler tahriş olan cildi kısa sürede onararak cildin iyileşmesini sağlar, bu sayede pişik ve diğer tahriş gibi cilt problemlerini giderir. Çinko oksit içeren pişik kremleri, bebek bezi ve bebeğin cildi arasında koruyucu bir tabaka oluşturarak oluşmuş olan pişiği geçirmenin yanı sıra pişik oluşumunda engeller.
  • Güneşe karşı faydaları: Güneşin Uv ışınlarının tüm cilt tipleri için yaşlandırıcı, leke oluşturucu ve kırışıklık arttırıcı etkileri olduğunu biliyorsunuz, Çinko oksit kremler güneşin Uv ışınlarına karşı ayna görevi görür ve güneşin zararlı ışınlarının cilde etki etmesini engeller.
  • Çinko oksit kremlerinin egzama tedavisinde de kullanıldığı bilinmektedir. Cildi yatıştırıcı, sakinleştirici ve iltihap önleyici bir etkiye sahiptir.
  • Çinko oksit kremi nadir olarak görülse de bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bu gibi durumlarda krem kullanımına son verilmelidir.

 

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir