Home / Diğer Konular / Çocuğunuzda Bu Belirtiler Varsa Doktora Götürün

Çocuğunuzda Bu Belirtiler Varsa Doktora Götürün

Aileler için çocukları oldukça önem taşıyor. Yaşları kaç olursa olsun başta anneler olmak üzere ebeveynler çocuklarının üzerine titrerler. Özellikle de hastalık zamanları başka bir özen eşliğinde çocuk bakımı yapılır. Sık hastalanan çocuğa sahip olan anneler ise; daima tetikte dururlar. Çocuğunuzda aşağıda saymış olduğumuz sağlık sorunları varsa; hemen vakit kaybetmeden doktora götürmeniz gerekiyor.

Çocuğu Doktora Götürmek için Belirtiler

Çocuğunuzda Bu Belirtiler Varsa Doktora Götürün 32 yaşını geçmeyen çocuğunuz varsa ve ateşi 24 saat ve üzerinde sürekli bir şekilde yüksek seyrediyorsa; o halde hemen doktora başvurmanız gerekiyor. Doktorlar özellikle ateşli hastalıklara ailelerin dikkat etmesi gerektiğini söylüyor. Aksi takdirde havale geçirme riski artacaktır. Havale geçiren çocuklar da beyin başta olmak üzere vücudun büyük bir kısmı hasar görür.Çocuğunuzda Bu Belirtiler Varsa Doktora Götürün 2Solunum sıkıntısı yaşaması da bir çocuğun doktora götürülmesi için ciddi bir sebeptir. Solunum sıkıntısı yaşayan bebek ve çocuklarda hırıltı ve öksürükler şiddetli, sık aralıklar ile tekrarlanır. Bu nedenle de çocuklarınızı solunum sıkıntısı çektiklerinde de çocuk doktoruna götürmeniz gerekiyor. Eğer götürmezseniz; baygınlığa kadar gidebilir.Çocuğunuzda Bu Belirtiler Varsa Doktora GötürünÇocuklarda sık bir şekilde gözlenen bazı ağrılar vardır. Bu ağrılardan en yaygın olanları; baş ağrısı, kulak ağrısı ve son olarak da karın ağrısı olmaktadır. Çocuklarınızı huzursuz edecek raddeye kadar ilerleyen bu 3 ağrı sonucunda mutlaka doktora gitmeniz gerekiyor. Başka hastalıkların da tetikçisi olabilen bu ağrıları önemsemeniz gerektiğini doktorlar söylüyorlar.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Interrail Nedir, Nasıl Yapılır

İntterrail Avrupa üzerinde seyahat edebileceğiniz bir tren yolculuğudur. Bu uygulama ile treninize atlayabilir ve Avrupa’yı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir