Home / Diğer Konular / Çözüldü : Android Yedekleme – İphone İos Yedekleme

Çözüldü : Android Yedekleme – İphone İos Yedekleme

1- Akıllı telefonumuzdaki yada tabletimizdeki bilgilerimizi bilgisayar yedekleme yapabiliriz. Bu yedekleme işlemi için bize kullandığımız telefona göre yada cihaza göre data kablosu lazım olacaktır. Siz telefonunuz ile bilgisayarınız arasındaki bağlantıyı data kablosu ile kurarsanız kısa süre sonra bilgisayarınızda telefonunuzda olan bilgiler görülecektir ve siz onları bilgisayarınıza bir klasör açarak kopyalayabilirsiniz.2- Diğer bir yedekleme sistemi ise bulut sunucular olarak tanımlayabiliriz. Android ve İOS cihazlar için bildiğiniz gibi sizler için ücretsiz bir bulut sunucu verilmektedir. Bunlar ise Android için Google Drive,İOS için ise İcloud olarak kullanılmaktadır.Google Drive üzerinde kullanabileceğiniz 15 GB gibi bir bölüm bulunmaktadır. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli unsur güvenilir ve sağlam bir şifre ile Google Drive hesabı açmanız gerekmektedir ve mutlaka telefon numaranız ile doğrulama yapınız. Bu işlemleri yaparsanız burada olan bilgilerinize kimse ulaşamaz.3- Rehber yedekleme işlemleri biraz daha farklıdır. Rehber yedekleme işlemi Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlarda biraz daha kolay ve hızlı olarak yapabilirsiniz. Android cihazlarda yedekleme işlemi için cihaz imkanlarını kullanırsanızİçe – Dışa aktar olarak yapabilir ve rehberinizi VCF formatında kopyalayarak istediğiniz yere atabilir yada yollayabilirsiniz. Tabi bu VCF uzantılı dosyayı bulut sunucularada kopyalayabilir ve daha sonrada kullanabilirsiniz.Rehber yedekleme işlemini aynı zamanda mail adresinizede yedekleme yapabilirsiniz. Mail adresine ise Uygulama kullanarak kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

+++
İndir QR-Code MCBackup – My Contacts Backup Developer: Globile – OBSS Mobile Price: Free

Uygulama üzerinden yedekleme işlemi hızlı ve basittir. Yapmanız gereken yedekle dedikten sonra gönderilmesini istediğiniz mail adresini belirleyiniz ve gönderme işlemi 3-5 dakika sonra yapacaktır.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Krank Mili Nasıl Çalışır

Krank Mili Nasıl Çalışır? Bir arabanın yakıtın girişinden pistonlarına motoruna hatta dönme hareketi sağlayarak tekerleklere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir