Home / Android / Custom Rom’ lar da kullanıcı profilleri nasıl etkinleştirilir ?

Custom Rom’ lar da kullanıcı profilleri nasıl etkinleştirilir ?

Genellikle bu sorunu KitKat tabanlı Custom Rom kurduğunuz zaman yaşarsınız. KitKat’ tan önceki IceCreamSandwich, JellyBean, GingerBread ve daha eski sürümlerde kullanıcı profilleri etkin olarak geliyordu. Bu sürümlerde kullanıcı profilleri etkin değilse, kurduğunuz Rom üzerinde kesinlik ile oynanmıştır.

Peki KitKat tabanlı Custom Rom’ lar da kullanıcı profilleri nasıl etkinleştirilir ? Eğer cihazınız Root yetkisine sahip ise etkinleştirmek oldukça basit.

Buradan Xposed Installer’ ı indirin ve cihazınıza kurun. Uygulamalar sekmesinden Xposed Installer’ ı açın ve Framework bölümünden Yükle/Güncelle tuşuna basın. Xposed Installer, sizden Root erişimi ister ise izin verin. Kurulum tamamlandıktan sonra cihazını yeniden başlatın. Buradan Multi Users’ ın Xposed modülünü indirin ve kurun. Bu kurulum da tamamlanınca Xposed Installer’ dan Modüller bölümüne girin. Burada Multi Users modülünü görüceksiniz, sağ taraftaki kutucuğa tıklayarak modülü etkinleştirin. Cihazınızı tekrar yeniden başlatarak işlemi bitirebilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir