Home / Diğer Konular / Dokunmatik Ekran Nasıl Temizlenir

Dokunmatik Ekran Nasıl Temizlenir

Her yıl binlerce TL verip akıllı telefon yada tablet satın almaktayız.Haliyle bu ekranlar dokunmatik olduğu için hassas ekranlar oluyor.Bu ekranlar için ise birçok koruyucu ürünler bulunmaktadır.Bu ürünleri piyasada belirli ücretler karşılığında bulabiliriz.Tabi ekranı korumak için bir ürün kullanmıyorsak ekranımızın belirli bir süre sonra kirlendiğini yada çizildiğini görebilirsiniz.Ekranı korumak için ise ekran koruyucular yada telefon kılıfları kullanmalıyız.Ekran koruyucu gibi ürünler kullanmıyorsak ekranımızı belirli aralıklarda temizlemeliyiz.

Mikrofiber ile Temizleme
Bildiğiniz gibi yeni bir gözlük satın aldığımızda yanında mikrofiber bir bez verirler.Temiz bir mikrofiber bez ile akıllı telefonumuzun yada tabletimizin ekranını temizleyebiliriz ve temiz kalmasını sağlayabiliriz.Ekranı temizlerken ise küçük daireler çizerek temizleme işlemini yapmalıyız..

Eğer silerken ekranda fazla kir olduğu görüyorsanız ve zorlanıyorsanız temizlik için bir jel yada ekran temizliği için satılan ekran temizleme sıvıları kullanarak bu işlemi yapabiliriz.

Diğer bir yöntem ise ekran için satın alacağımız ekran koruma jelatinleri olabilir.Bu jelatinler sayesinde ekranı darbelerden ve kirli durumlardan koruyabiliriz.

Bu işlemlerden sonra ekranın temizliği sağlanmış olacaktır ve dikkatli davranmanız gerekmektedir.Aksi halde ekranda oluşacak zararlar ekran değişimine gidebilir…

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir