Home / Oyunlar / Dota Uğrunda Yiten Bir Can…

Dota Uğrunda Yiten Bir Can…

dota-ugrunda-yiten-bir-can

 

Oynadığımız hemen her oyunda iyi bir yerlere gelmek, hepimizin hayalidir. Güneşin alnında parlayan gümüş kılıçlar, kaya gibi sert metal zırhlar ve şaha kalkan efsanevi bir at… Tecrübe, zafer ve para için oyun içinde çabalar dururuz. Öyle ki kendimizi kaptırdığımız da oluyor ve gerçek dünyadan bir mühlet kopuyoruz. Keşke oyunlar, herkesi bu kadar masum bir şekilde kendine bağlasa… Peki ya hırsına yenik düşenler?

“Filipinler, Bulacan’da yaşanan Dota trajedisini konuşuyor. Malolos Bulacan’da 11 yaşındaki arkadaşını Dota hesabı yüzünden bıçaklayan 16 yaşındaki bir çocuk, ortalığı fena karıştırmış durumda.

Polisin raporuna göre arkadaşını evinin yakınlarında bulunan inşaat alanına götürüp kafasını defalarca duvara vurduktan sonra 40 kere bıçaklayan şüpheli, durumun Dota hesabı ile ilgili olduğunu söylerken, yaşı küçük olduğu için DSWD (Philippines Department of Social Welfare and Development) kurumuna teslim edildi.”

Acı kayıp, ne yazık ki altı üstü bir oyun için verildi. Bir insan hayatı, bu denli ucuz olmamalı. Siz siz olun ve hırslarınızın esiri olmayın. Çevrenize bakın ve sadece bilgisayarla geçen bir yaşam sürmeyin. Gezin, eğlenin. Selametle, ;)

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Battlefield 1 Sistem Gereksinimleri

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Ünlü oyun serisi olan Battlefield’ın yeni oyunu Battlefield 1 Beta sürecinden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir