Home / Diğer Konular / Dublin Şehir Rehberi

Dublin Şehir Rehberi


Dublin Hakkında

 İrlanda’nın başkenti olan Dublin, farklı bir kültür tanımak isteyenlerin gezebileceği bir kenttir. İrlanda aslında iki ülkeden oluşuyor. Biri Kuzey İrlanda, diğeri ise İrlanda Cumhuriyeti. Bu nedenle vize almak için United Kingdom vizesi almanız gerekiyor.Değişken bir iklim olduğu için şemsiye ile gidilmesi uygun olur.  Dublin gezisi sadece bu şehir için gezi planlayanlara 3 gün yetecektir.Yeşile doymuş olan bu kent, yaşam standartları oldukça yüksek olan bir ülke olma özelliği de sağlıyor. İstanbul’dan direkt uçuşla Dublin’e ulaşmak mümkün oluyor.

Nerede Kalabilirsiniz?

Oldukça yüksek olan otel fiyatları için daha ekonomik seçenekler araştırmanızda fayda var. Merkezde birçok hotelde uygun fiyatlar bulabilirsiniz.Havalimanından 16 ve 41 numaralı otobüslerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Özellikle bütçeniz kısıtlıysa 2.90 Euro olan biletlerden alıp 90 dakika sınırsız kullanabilirsiniz. Grafton Street’in tamamını yürüyerek gezebilirsiniz ve en meşhur bar olan Temple Bar’a mutlaka uğrayın ve bir Guinness birası için.Güler yüzlü ve yardımsever İrlandalı insanların size her zaman yardımcı olacağı Dublin’de kendinizi samimi ve sıcak bir ortamda hissedebilirsiniz.

Nereleri Gezebilirsiniz?

Dublin gezilecek yerler Temple Bar dışında Arkeoloji müzesi Trinity College, ücretsiz girilen ölü hayvanat bahçesi, St. Patricks Cathedral, Grafton Street oldukça popüler yerlerden.Dublin kalesi, Christ Church Cathedral ve içindeki mumyalanmış kedi ve fare mutlaka görülmesi gereken yerler arasında. Phoenix Park ve Kilmainham Gaol da oldukça tarihi mekanlar arasında olmasına rağmen şehir merkezinden biraz uzakta kaldıkları için pek tercih edilmiyorlar.Toplu taşıma ile ve Luas tramvayı ile şehrin birçok yerini gezebilirsiniz ve sınırsız 90 dakikalık biletlerle gezebilirsiniz. Dublin dışında İrlanda’da Glendalough, Cliffs of Moher de görülebilecek güzel yerler arasındadır.Yazmak ve gezmek güzeldir.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir