Home / Oyunlar / E3 Nedir?

E3 Nedir?

Merhabalar. Size bu yazımda E3 ile ilgili bazı bilgiler verecek, 2015 E3 oyun fuarında ne olduğunu, gelecek aylarda hangi oyunlar ile karşı karşıya olduğumuzu anlatacağım.

e3_logo

 

E3 Nedir?

E3 (Electronic Entertainment Expo), her yıl Amerika’nın Los Angeles kentinde yapılan bir oyun tanıtım fuarıdır. Her yıl binlerce ünlü oyun yapımcısı şirket bu fuarda buluşur ve gelecekte hangi oyunları piyasa süreceklerini açıklarlar, oyunlarının tanıtımları için bazı videolar, ekran görüntüleri yayınlarlar. Hatta eğer fuara gitme imkanı bulursanız yeni çıkacak bazı oyunları ücretsiz deneyebilirsiniz de. E3′ ün belirli bir başlama tarihi yoktur, yıldan yıla değişebilir. Ama genellikle yazın başlar ve yazın sona erer. Şimdi kısa bir bilgi faslını geçtiğimize göre, E3 2015‘e damgasını vuran oyunlardan bahsedebiliriz.

 

maxresdefault

DOOM

Doom, FPS dendiğinde Counter-Strike ‘tan sonra akla gelen ilk oyundur. Doom, ilk oyununu 10 Aralık 1993′ te çıkardı ve o zaman için büyük bir hayran kitlesi topladı. İş böyle olunca Doom’ un yapımcısı id Software, Yeni Doom oyunları çıkarmaya başladı ve Doom serisi başlamış oldu. E3 2015’te ise Doom Hayranlarının karşısına HD grafikler ve yepyeni bir uzaylı hikayesi ile geliyor. Tam çıkış tarihini yapımcıları insanlara duyurmasa da Doom, bir aksilik olmazsa bahar 2016′ da çıkacak.

 

Fallout-4-conjecture-continues-Caesar-Desmond-Lockheart-and-codes maxresdefault (1)

FALLOUT 4

Evet, yine efsane bir oyun ile aslında bir seri ile devam ediyoruz. Fallout serisi gelecekteki Nükleer savaş sonrası insanların hayatta kalma çabalarını gösteren Open World tabanlı bir oyun. Fallout 4‘te Nükleer patlama öncesi başlayacağız. Karakterimizi kendimiz yapabileceğiz ve bu haber küçük bir ayrıntı olsa bile çok önemli. Çünkü oyunlarda özelleştirme az olan bir şey. Evet oyunun çıkış tarihi tam olarak belli ve bir aksilik olmazsa 10 Aralık 2015 tarihinde piyasaya sunulacak.

 

http--www.gamegpu.ru-images-game20news-Bartleby-E3-the-division-004

Tom Clancy’s The Division

Tom Clancy’s oyunları, oyun dünyasına fark getiren birkaç oyundan biri. Bu oyunlar TPS, RPG şeklinde oynanıyor ve FPS oyunları ile yarışıyor. Bende bir oyuncu olarak Tom Clancy‘s oyunlarından 3-4 tanesini oynadım ve her biri birbirinden güzel. The Division‘ a gelince, oyun yine bir felaket senaryosunu konu alıyor ve ”Black Friday” adında bir virüs önce bir günde New York’u sonra ise beş gün içerisinde de Amerika’yı etkisi altına alıyor. Ve tüm Tom Clancy‘s oyunlarında olduğu gibi yine gizli bir ajanı kontrol ediyoruz. Bu ajan ”The Division” adlı ekibin bir üyesi ve bu ekibin görevi, virüsten sonra New York sokaklarında asayişi sağlamak. Oyunu multiplayer seçeneği  olarak oynayabileceğiz ve kendi grubunuz ile başka insanların ajan grubu ile savaşabileceksiniz. Şunu belirtmek isterim ki, oyundaki görsellik inanılmaz ve New York sokakları tam tamına yapılmış. Oyunun çıkış tarihine gelince belirli bir tarih belirtildi ve bir aksilik olmazsa 8 Mart 2016 tarihinde oyun severler ile buluşacak.

 

                         hitman_go

HITMAN

Evet yine bir efsane daha. Hitman bu sefer serinin altıncı oyunu ile karşımızda. Hitman, E3′ e damga vuran oyunlardan biri oldu ve oyun tanıtım videolarında Paris’e ait görüntüler ve moda fuarına ait görüntüler yer alıyor. Hedefimizde ise yine defileyi kötü amaçları için kullanacak olan Viktor Novikov. Hedefimizi öldürebilmek için onca seçeneğimiz var. Mesela yüksek bir yere çıkarak sniper tüfeği ile onu indirebilir, kaza süsü vermek için podyum üstündeki kocaman lambayı al aşağı edebilir ya da gizlice sahne arkasına girerek onu odasında öldürebiliriz. Bu tamamen size kalmış. Oyun haritasına deyinirsek Absolution’a göre çok büyük tasarlanmış ve bu da oyuna güzellik katıyor. Bir kötü haber vermek gerekirse oyun tüm içeriği ile piyasaya sunulmayacak. Ve oyunun çıkış tarihine gelirsek bir aksilik olmazsa 8 Aralık 2015 tarihinde piyasaya çıkacak.

 

just_cause_3_by_sgo_manator-d89svp3
1415739295-just-cause-3

JUST CAUSE 3

Just Cause 3 benim merakla beklediğim bir oyun. JC2 (Just Cause 2)‘ yi oynamış biri olarak söylüyorum ki, oyun çok güzeldi ve JC3’te bu daha da güzel hale gelecek. Gerek oynanış, gerek efektler çok güzel hale getirilmiş ve oyun haritası çok genişletilmiş. Bu ne anlama geliyor: Oyunda yapacak birçok şeyimiz olacak ve her zamanki gibi özgürce gezebileceğiz en güzel yanı da o. Haritanın büyüklüğüne deyinirsek; haritanın 1000 kilometrekareden büyük olacağı söylendi. Devasa bir harita. JC2’de kara ve hava araçlarını sıksık görüyorduk ve bu oyunda ise hava ve kara araçlarını sıksık göreceğiz. Just Cause 3, FarCry 4 ile yarışabilecek düzeyde ve aralarındaki rekabet bu oyun ile iyice artacak. Oyunun çıkış tarihine gelirsek; bir aksilik olmazsa 1 Aralık 2015 tarihinde piysadaki yerini alacak.

 

00_e3_porsche_main_original      need-for-speed-rivals-6

THE NEED FOR SPEED

The Need For Speed, NFS serisi için bir geri dönüş olacak gibi görünüyor. Özellikle oyun içi görselleri Underground serisinden sonra büyük ilgi görmeyi başardı ve başarılı bir yapım olmuş gibi gözüküyor. Oyun yine büyük bir haritada geçecek, haritası NFS Rivals‘ın iki katıymış,  ve tabi ki, en sevdiğim yer bu kısım, arabamızı en sevdiğim şeyler ile özelleştirebileceğiz. Gerek jantı, gerek boyası ve daha birçok şeyini özelleştirebileceğiz. Evet çıkış tarihine gelecek olursak en yakın tarihli oyunlardan biri olacak ve bir aksilik çıkmazsa 3 Kasım 2015 tarihinde piysaya çıkacak.

 

maxresdefault battlefront-dice-ea maxresdefault (1)  2885933-star_wars_battlefront_e3_screen_1_force_push_wm

 STAR WARS: BATTLEFRONT

Yazımı bu efsane serinin son oyunu ve E3’te dikkatimi en çok çeken, ayrıca çıkacağı gibi alacağım bu oyun ile bitirmek istiyorum. Star Wars serisi bildiğimiz üzere dünya çapında büyük bir kitleye sahip. Ve film serisi ile büyük başarılara imza atan seri, oyun serisi ile de kimi zaman çuvallasa da efsane oyunlara sahip. Battlefront 2 ‘den sonra çok daha güzel bir oyunla karşımıza çıkan oyun, Frosbite 3 motoru ile geliyor. Yapımcının Dice olması bize her şeyi açıklıyor zaten. Çok büyük multiplayer savaşlar olacağını biliyoruz ve büyük AT-AT ‘lardan Tie Fighter‘lara, Sith’lerden Jedi’lara bizi daha birçok şey bekliyor ve unutmayın bu oyun bir aksilik olmazsa 17 Aralık 2015 tarihinde alıma hazır. Güç sizinle olsun.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Battlefield 1 Sistem Gereksinimleri

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Ünlü oyun serisi olan Battlefield’ın yeni oyunu Battlefield 1 Beta sürecinden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir