Home / Android / Ekran Kilidi Unutulan Android Telefonlara Çözüm

Ekran Kilidi Unutulan Android Telefonlara Çözüm

Yeni çıkan akıllı telefonlarda kullanılan android sistemlerde telefonumuza yabancıların kurcalamasını önlemek amacıyla değişik güvenlik önlemleri ekleyebiliyoruz.  Birçok şekilde olan bu önlemler sayesinde yabancılar telefonumuza bizden habersiz erişemez ve eğer var size özel dosyalarımıza göz atılamaz. Ama bazı anlar gelmekte ve bizler kendi elimizle koyduğumuz bu kilitlerin ne olduğunuz unutabilmekteyiz. Ve bu kilitleri açana kadar bizler de kendi telefonlarımıza erişememekteyiz. Bu çoğu android kullanıcısının mustarip olduğu bir konudur. Elbette bu kilitleri sıfırlamanın bir yöntemi vardır. Ama bu kilitler açılana kadar binlerce birleşim deneyen insanlar sinir küpü haline gelmektedir.Hem zor, hem basit kilitler                Böyle bir durumu engellemek için koyacağımız şifrelerin veya güvenlik önlemlerinin bizim tarafımızdan kolayca hatırlanacak, çok sık kullandığımız şeyler olmasında yarar vardır. Bu şifrelerin kolay yanıdır. Şifrelerin zor tarafı ise kimse tarafından tahmin bile edilemeyecek sadece bizim bildiğimiz şeyler olmasıdır. Bu sayede kimse kolay kolay telefonumuza erişemez. Ama çok zor bir şifre olması halinde biz bile unutabiliriz.Unutulan şifreler ve çözüm süreci                Ekran kilidi unutulan android telefonlara çözüm herkesin bilmek istediği bir yöntemdir. Çoğu insan unuttuğu şifreler ile kafayı bozmuştur. Çoğunlukla defalarca deneme yapılarak şifre açılmaya çalışılır. Hâlbuki çok basit bir yöntem vardır.

  • Ekran kilidinizi unuttunuz mu?
  • Birkaç kere yanlış girme sonrasında sizi bir süre telefon şifre girmenizi engelleyecektir. Bu süre yaklaşık 30 saniyedir.
  • Bu süre sonunda da yine yanlış şifre girmeniz halinde e-mail adresinizi girmenizi isteyen bir ekran belirecektir.
  • Bu ekrana e-mail adresinizi giriniz.
  • Bir süre bekleyin ve ekran şifreniz mailinize gelsin.

Aranan Kelimeler:

  • android unutulan şifre (2)
  • android ekran kilidi unuttum htc (1)
  • android kilitleri (1)
  • cyanogenmod unutulan sifre (1)

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir