Home / Android / Ekranı Kırık Cep Telefonundan Dosyaları Kurtarmak

Ekranı Kırık Cep Telefonundan Dosyaları Kurtarmak

Günümüzde düşme veya başka bir şekilde ekranı kırılan cep telefonlarından dosyalarınızı(resim, video, uygulama dosyaları gibi) kurtarmak mümkün. Bu yazımızda ekranları kırılan Android akıllı telefonların içindeki dosyaları kurtarmaktan bahsedeceğiz. Eğer bu olay başınıza gelirse ne yapmalısınız ? Ekranı kırılan cep telefonu ve bilgisayardan kullanmak ile dosyaları kurtarma çözüm önerileri.

3 farklı duruma göre sizler için 3 kurtarma yöntemimiz mevcut. Size gereken yöntemi seçip resimlerinizi, müzüklerinizi, videolarınızı, uygulama dosyalarını … kurtarabilir ve diğer telefonda kullanabilirsiniz.

Kirilmis Iphone

1) Cep Telefon Ekranı Kırıldı Fakat hala Çalışmakta. Dosyaları Nasıl Aktarırım?

Bir şekilde cep telefonunuzun ekranı kırıldı ve o meşhur örümcek ağı şeklinde bir kırık oluştuysa ve bu duruma rağmen ekranda hala görüntü var ise şanssız değilsiniz. Verileri aktarmak için USB kablo kullanabilirsiniz. Genelde tüm Android cihazların bir mini USB kabloları olur ve bunlar sayesinde veri aktarabilirsiniz. Tek yapmanız gereken USB kabloyu cihazınıza ve bilgisayarınızın USB girişine takmak.

2) Telefon Ekranı Çalışmıyor. Dosyaları Nasıl Aktaracağım?

Ekranınız hiç bir şekilde  çalışmıyorsa bir VNC programına ihtiyacınız olacak. Uygulama marketine giriş yapınız , Google Play Store üzerinden sayısız VNC programı var. Siz de bunlardan ücretsiz ve güvenli olanı, en çok yıldız alanı seçip kurunuz. Ardından  Android cep telefonu ekranı görüntüsü, arayüzünü bilgisayarınıza yansıtıyor böylece bilgisayarınız üzerindendosyalarınızı görecek ve istediğinizi indirebileceksiniz.

Bu programlardan yararlanmak için programı hem bilgisayarınıza hem de Android cihazınıza yüklemeniz gerekiyor. Paralı olanlarsa bu işlemin dışında farklı özelliklere de sahip fakat sadece veri aktarımı için ücretsiz olanları fazlasıyla yeterli.

3) Hala Dosyaları Bilgisayara Aktaramıyorsanız…

Yukarıda izah ettiğimiz VNC ile de verileri aktaramıyorsanız geriye son bir şansınız kalmakta. Ne yazık ki cihazı tamir ettirmek zorundasınız. Sizlere tavsiyemiz dikkat etmeniz gereken, telefon bir kere tamir edildi mi verilerinizi kolayca ele geçirebilirler. Bu yüzden büyük markaların servislerine güvenmekte yarar var. Bu yöntem ile biraz daha fazla ödeyecekseniz ama hiç olmassa kişisel dosyalarınız daha güvende olmasını sağlayacaksınız.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır Google Play Store sayısız uygulamasıyla Android kullanıcılarına hizmet …

One comment

  1. ULAN GERIZEKALI EKRAN KIRIK CALISMIYO DIYOSUN MAL NASIL YUKLUCEM DEDIGIN PROGRAMI BI BOK YAPMIS GBI BDE YAZMIS

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir