Home / Diğer Konular / Eller Neden Titrer?

Eller Neden Titrer?

Hem bayanlarda, hem de erkeklerde son zamanlarda sıklıkla araştırılan konulardan bir tanesi el titremesi sorunudur. El titremesi nedeni ile birçok kişi doktora başvurmaktadır. Bir nesneyi tutma esnasında ya da elin sabit bir şekilde durması istendiği zaman bu istek başarı ile sonuçlanamamakta ve eller titremeye başlamaktadır. Bu sorunun birçok nedeni olabilir. Biz de sizlere el titremesinin nedenlerinden söz edeceğiz.

El Titremesinin Nedenleri Nelerdir?

 

  • Eliniz Tremor Sebebi ile Titreyebilir

tremorNormalde eller kasların kasılması sonucu hareket eder ve beyinden gelen emirleri algılayarak yerine getirir. Tremor rahatsızlığı yaşayan bireylerde ise; kaslar kasılamaz ve de elde titreme meydana gelir. Bu nedenle de en yaygın neden Tremor olarak belirtilir.

  • Parkinson Hastalığı El Titremesine Yol Açar

parkinson hastalığıParkinson hastalığına sahip olan bireylerde de el titremesi sorunu gözlenir. Normalde eli titreyen kişiler bir nesneyi tuttukları zaman bu sorunu fark ederler. Oysa Parkinson hastalığını yaşayan bireylerde durum biraz daha farklıdır. Hastalar elini sabit tutmak istediklerinde ellerinin titremeye başladığına şahit olurlar.

Tavsiye yazı:  Parkinson Hastalığı Nasıl Anlaşılır?

  • Genlerden Kaynaklı El Titremeleri

genAnne ve babadan alınan genler esnasında her iki tarafta ya da herhangi birinde el titremesi varsa; sizde de el titremesi sorunu gözlenebilir. Özellikle de anne ya da babanız Parkinson Hastalığı taşıyorsa; bu durumun sizde de gözlenme olasılığı oldukça yüksek bir şekilde seyir etmektedir. Arama Terimleri:

    cocukken hecırılen hastalık el tıtrrmesıne neden olurmu, el tıtremesı nedenlerı, el ve vücut titremesi nedenleri

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir