Home / Android / En Çok Tercih Edilen Windows Sürümü Hangisi?

En Çok Tercih Edilen Windows Sürümü Hangisi?

en hızlı windows sürümleriGünümüzde bilgisayar denildiğinde akla gelen ilk işletim sistemi Windows sürümleri olmaktadır. Son derece yaygın olarak kullanılan Windows sürümlerinden bazıları gerçek anlamda tam bir hayal kırıklığına neden olurken bazıları herkes tarafından çok sevildi ve çok tercih edildi. Bu yazımızda en hızlı Windows sürümü hangisi, en çok tercih edilen Windows hangisi gibi konuları ele alıyoruz. Yaptığımız incelemeler ve gözlemler sonucunda elde ettiğimiz sonuçları siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.

Microsoft; bilgisayarlar için kullanılan işletim sistemleri arasında en yaygın olarak tercih edilen Windows’u çıkarmaya başladıktan sonra piyasaları alt üst etti. Kullanım kolaylığı, grafik tasarımları ve performans gibi özellikleri sayesinde piyasada hızla yayıldı. Yaklaşık 20 yıla yakın bir süredir hayatımızda yer alan Windows sürümleri içerisinde en hızlı olanı hangisiydi peki? Çok sayıda Windows kullanıcısına şimdiye kadarki en hızlı Windows sürümü hangisi diye sorulduğunda verilen cevaplar ve gerekçeleri şu şekilde toparlanabilir:

– Windows 7 İle ilgili görüşler: Windows 7, XP sürümünün ardından harika bir performans sergiledi ve tüm dünya tarafından büyük beğeni topladı. XP den sonra gelen ve adeta büyük bir hayal kırıklığı yaşatan Vista’nın ardından Microsoft hemen işi toparlayarak Windows 7’yi çıkardı ve bu hatasını hızlı bir şekilde telafi etti. Boot süresi Windows 8.1 ve Windows 10’a göre daha uzun olması dışında pek aşağı kalır bir yanı bulunmuyor.

– Windows 8.1 ile ilgili görüşler: Win 8 sürümünde pek çok hata ve sorunlarla karşılaşan Microsoft hemen ardından Windows 8.1‘i çıkardı ve adeta harika bir iş çıkardı. İlk başlarda Windows 7’ye çok alışan kullanıcılar biraz zorlansa hatta 8.1’e geçmemekte diretse dahi, kısa sürede yeni Windows’a alışarak büyük bir memnuniyetle kullanmaya başladı. Başta ben olmak üzere birçok kullanıcı için sadece boot süresinin kısa olması bile, Windows 8.1 tercih etmek için yeterli bir sebeptir.

Windows 10 ile ilgili görüşler: Henüz yeni yeni kullanılmaya başlayan Windows 10 için bazı şeyleri söylemek için çok erken diyebiliriz. Fakat mevcut hali ile Windows 7 ve 8.1’in ardından en çok beğenilen işletim sistemi olacak diyebiliriz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir