Home / Diğer Konular / En iyi 10 mobil oyun

En iyi 10 mobil oyun

Bilgisayar oyunları milyonlarca genci kendine bağlarken yerini yavaş yavaş mobil oyunlara bırakmaktadır. Çok ciddi işlemcilerle piyasaya çıkan ve yüksek RAM değerleriyle dikkat çeken akıllı telefonlarda artık her türlü oyun oynanmakta. Bazıları online olan bu oyunlar da giderek PC oyunlarının yerini almakta. Biz de sizin için en iyi 10 mobil oyunu derledik.

1 Kingdom rush  

Armor Games ile birlikte Ironhide Game Studio işbirliğiyle hazırlanan ve Aralık 2011 yılında piyasaya çıkan Kingdom Rush çok ilgi gören ve milyonları kendisine bağlayan bir aksiyon oyunu. Kazanılan paralar aracılığıyla savunma yaparak karşınızdaki düşmanları öldürmek zorundasınız. Böylece canavarları da harita içinde tutmaya çalışacaksınız. Eğer 20 canavarı elden kaçırırsanız oyunu kaybetmiş olursunuz.

2 Temple Run 2  

Imangi Studios tarafından tasarlanan ve Ağustos 2011 tarihinde mobil platformlardaki yerini alan oyun aksiyon türünde. Bir Templeden yani tapınaktan bir idolü çalan seyyahın başından geçen maceraya tanık oluyorsunuz. Kâşif kaçarken bir sürü maymun ile uğraşmak zorunda ve siz de ona engelleri aşmak için yol göstermelisiniz. Oyun yüzlerce kategoriden oluşmakta ve sürekli olarak hareket etmek zorundasınız.

3 Plants vs Zombies 

Çok uzun zamandır PC de oynanabilen Plants vs Zombies adlı oyunun mobil versiyonu da hayli heyecan verici. Bu versiyonda da kahramanımızı evin karşı tarafında bulunan zombilerden korumaya gayret ediyorsunuz. Oyunu çiçek veya Zombi grubuyla oynamak da mümkün. Her ikisinde de amaç daha çok para ve altın toplayarak savunmayı oldukça güçlendirmek.

4 Clash of Clans  

Son dönemin en çok beğenilen ve bağımlılık yapan oyun Clash of Clans  Supercell firmasının yayınladığı bir strateji oyunu. 2012 Ağustos aynıda yayınlanan oyunda kurduğunuz klanı geliştirmek ve diğer klanlarla savaş yapmak zorundasınız. Toplana altınları ise yatırıma dönüştürüp sahanızı yeniden inşa etmek mümkün iken oyun yeni versiyonlarıyla piyasaya çıkmaya devam etmekte.

5 Angry Birds  

Çıktığı günden beri tüm dünyada 10 milyon indirme sayısını geçen oyun Rovio Entertainment tarafından geliştirilmiş bir aksiyon oyunu. Kuşları fırlatmaya dayanan oyunda iyi hedef almak çok önemli. Puan sayısı artırılarak yeni leveller açmak ve heyecanı sürdürmek mümkün. Oyunun ikinci versiyonu olan Angry Birds 2 ise 2015 Temmuz’unda piyasaya çıktı ve yine çok fazla indirilip oyandı.

6 Game of War – Fire Age

Bir strateji ve devlet kurma oyunu olan Game of War – Fire Age tüm dünyada oynanan ve çok beğenilen bir oyundur. Amaç adım adım büyük bir imparatorluk kurmaktır. Tam 32 dilde yayınlanan oyunda birçok unsur vardır ve siz oynadıkça bunları kullanarak devletinizi geliştirebilir ve yeni itemler alarak oyuna farklı bir hava katabilirsiniz.

7 Boom Beach  

Tam bir savunma ve strateji oyunu olan BoomBeach milyonları kendine bağlayan ve görselleri ile birlikte dikkat çeken bir oyun. Savunma hattını kurmak için birçok satın alma gerekirken prototipler ile de oyuna farlı bir hava katmak mümkün. Oyunda kaynak olarak birçok unsur kullanılırken asker gücü de belirleyici en önemli unsurların başında geliyor.

8 Asphalt 8: Airborne 

Tüm dünyada çok fazla beğenilen ve mobil oyunlar içinde efektleriyle ve görselleriyle dikkat çeken araba yarışı oyunu Asphalt 8 Airborne birçok kategoriden oluşmakta. Siz oyunda ilerlemek için uygulama içi satın almaya başvurmak zorundasınız. Daha sonra ise siz yarışları kazandıkça hem araç tercihi yapabileceksiniz hem de yeni yarış sahaları açılmış olacak.

9 Dead Trigger 2 

En çok sevilen zombi oyunlarında olan ve grafikleriyle dikkat çeken Dead Trigger oyununun ikinci versiyonu olan oyun yine Madfinder Games’in sponsorluğunda piyasaya çıkıyor. Çok sağlam bir altyapısı olan oyun ücretsiz olarak indirilebilmekte. Multiplayer desteği ile beğenilen oyun çok farklı bir aksiyon ve macera imkânı veriyor. Oyun içinde kazandıkça yeni heyecanlar karşınıza çıkıyor.

10 Candy Crush Saga  

King oyun tasarımcıları tarafından ilk olarak 2012 Kasım ayında yayını yapılan oyun çok beğenildi. Görselleri, canlı renkleriyle her yaştan oyuncunun beğenesini kazandı. Oyundaki temel mantık şekerli en az üçlü olacak şekilde gruplandırıp eşleştirmek. Bunun sonucunda şeker patlaması ve görsel bir şölen ortaya çıkmaktaki küçük çocukların da çok fazla ilgisini çeken bir oyundur.Bilgisayar oyunları milyonlarca genci kendine bağlarken yerini yavaş yavaş mobil oyunlara bırakmaktadır. Çok ciddi işlemcilerle piyasaya çıkan ve yüksek RAM değerleriyle dikkat çeken akıllı telefonlarda artık her türlü oyun oynanmakta. Bazıları online olan bu oyunlar da giderek PC oyunlarının yerini almakta. Biz de sizin için en iyi 10 mobil oyunu derledik. 

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir