Home / Diğer Konular / En İyi Pişik Kremi

En İyi Pişik Kremi

En İyi Pişik Kremi Markaları Pişik kremi markaları arasından en iyi olanları sizler için incelemeye aldık. Pişik kremi tavsiyesi almak isteyenler için yararlı olan bu yazımızda pişik kremleri hakkında bilgi sahibi olabilir, bebekler için en uygun pişik kremi hangisi kendiniz karar verebilirsiniz.  Bebekler için kullanılan pişik kremleri çeşitli farklılıklar içermektedir. Tedavi edici, bariyer oluşturucu ve cildi rahatlatıcı etkilerle bebek için pişik kremleri gruplara ayrılmaktadır. Bariyer oluşturan pişik kremi, bebeklerin cildini dışkılardan korur ve pişik oluşumunu önler. Bu sebeple bu tarz pişik kremleri pişik tedavisinde pek tercih edilmezler. Daha çok pişik önleme adına kullanılırlar. Arko pişik kremi desitin pişik kremipopolin pişik kremisebamed pişik kremi  Doku reaksiyonunu azaltarak cildi rahatlatan pişik kremleri, pişik nedeniyle ciltte oluşan kızarıklıkları gidererek rahatlama sağlar. Pişik oluşumunu engellemediği için bu tarz kremler daha çok tedavi safhasında kullanılmaktadır. beklazon pişik kremiprednol pişik kremieumovate pişik kremi Tedavi edici pişik kremleri, pişik üzerinde oluşan mantarları gidererek pişiğin tedavisini sağlarlar. Pişik oluşumunu engellemediği için yalnız kullanımda yetersiz kalabilirler. canesten pişik kremitravazol pişik kremi Bazı pişikleri üç etkiyi de bünyesinde barındırmaktadır. Bu kremlerin içerisinde kızarıklık giderici, mantarı tedavi edici ve koruyucu maddeler bulunmaktadır. Yetişkinlerde Pişik Önleme Yolları 

  • Makat bölgesinin ıslaklığı pamuklu bez yada uygun tuvalet kağıdıyla kurulanmalıdır. Ter nedeniyle makat bölgesi sürekli ıslak kalıyorsa, pamuklu küçük bir bez parçasından yardım alabilirsiniz.
  • Genital bölge ve çevresinin temizliğinde kimyasal içeren mendil kullanılmamalıdır.
  • Acı baharatlar, domates ve turşu bölgesel hassasiyete neden olabilir. Belirtilerinin görülmesi halinde bu yiyeceklerden bir süre uzak durulmalıdır.
  • Sürtünmeye neden olan ve havasız bırakan dar kıyafetler tercih edilmemelidir.
  • Sentetik iç çamaşırı bölgeyi havasız bıraktığı için tercih edilmemelidir.
  • Dışkılama sonrası yeterli temizlik yapılaması halinde safra asidi cildi tahriş edebilir ve pişik oluşumu yapabilir.

 Yaz aylarıyla birlikte terleme oluşması çocuklarda ve yetişkinlerde pişik oluşumuna neden olabilmektedir. Pişik oluşmadan önce önlemini almak, bebeklerde pişik önleyici krem kullanmak önemlidir. Pişik oluşumu gerçekleşmişse, pişiğe neden olan etkenler tespit edilmeli ve ortadan kaldırılmalıdır.

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir