Home / Android / Eşleşen İçerik Nedir?

Eşleşen İçerik Nedir?

eşleştirilen içerikPek çok blogger; ve hatta gelişmiş haber, ve gazete sitesi sahiplerinin amacı, ziyaretçilerin, websitelerinde daha uzun süre zaman geçirmesi; ve bu zaman zarfında da daha fazla sayfa dolaşmasıdır. Web site sahipleri ancak bu şekilde sitelerini daha kaliteli hale getirebilir; ve site içerisinde yer alan reklamları daha çok tıklanabilir hale getirirler. AdSense de bu anlamda kullanıcılarına Eşleşen İçerik özelliğini sunuyor… Peki Eşleşen İçerik nedir, Eşleşen İçerik nasıl kullanılır? Yazımız içerisinde, ülkemizde henüz Beta olarak kullanılan Eşleşen İçerik hakkında bilgilerden söz edeceğiz…

Eşleşen İçerik Nedir?

Ziyaretçiler, bir internet sitesine girdiklerinde, aradıkları konuyu okur; ihtiyaç duydukları bilgiye ulaşırlarsa çıkarlar. Aradıkları bilgiyi bulamaz, ve site içerisinde kendilerine o konu ile ilgili farklı öneriler sunulursa, o önerilen sayfaları da gözden geçirmeden gitmezler… Bu genellikle böyledir. Ve ziyaretçilere genellikle her seferinde farklı reklamlar sunulmaktadır. Bu reklamların biri kullanıcının ilgisini çekmez belki, ancak diğeri çekebilir. Bu nedenle, Eşleşen İçerik özelliğini hazırlamış olan AdSense, ziyaretçilere, konu ile ilgili, site içerisinde bulunan diğer konuları da önermektedir.

Eşleşen İçerik, WordPress eklentileri arasında yer alan Benzer Yazılar eklentisi ile aynı görevi üstlenmektedir. Hedef, hem site içerisinde ziyaretçilerin daha fazla kalması; hem de site sahibinin daha çok kazanç elde edebilmesidir. Bu nedenle, Beta aşamasında olsa da, kullanabiliyorsanız, Eşleşen İçerik özelliğini kullanmalısınız… Eşleşen İçerik, şu aşamada her websitede kullanılmamaktadır. Peki siz eğer AdSense kullanıyorsanız, Eşleşen İçerik özelliği ile uyumlu sitelerinizin olup olmadığını nasıl öğrenebilirsiniz?

Eşleşen İçerik Özelliğini Kullanabilir Miyim?

Bu sorunun yanıtını almak için ilk olarak AdSense panelinize girin; ve sonrasında üst menüde yer alan Reklamlarım; sonrasında da Yeni Reklam Birimi butonlarına tıklayın. Burada, Reklam Stili’nden, Yalnızca Eşleşen İçerik Beta seçeneğini bulmanız gerekmektedir. Bu seçeneği bularak tıklamanız halinde, hemen alt kısımda, “Bu Eşleştirilen içerik birimi, yalnızca onaylı sitelerinize yerleştirildiğinde öneriler gösterir:” yazmaktadır. Bu cümlenin hemen alt satırında ise, sizin, eşleştirilen içerik için uygun olan websitelerinizin isimleri yer almaktadır. Peki Eşleşen İçerik nasıl kullanılır?

Eşleşen İçerik Nasıl Kullanılır?

Biraz önce olmuş olduğunuz Yeni Reklam Birimi sayfasında kalmaya devam edin. Ve Reklam Stilinde seçmiş olduğunuz, Yalnızca Eşleşen İçerik butonuna dokunmayın. Eşleştirilen İçerik için sitenizde yer açın; ve bunun için uygun boyutun ebatlarını belirleyin. Yeni Reklam Birimi sayfasında Eşleştirilen İçerik için bir Ad belirleyin. Sonrasında da hemen alt kısımda yer alan Reklam Boyutunu, Önerilen reklam boyutları arasından seçin.

Metin Reklam Stili’ni belirleyip, Websitenizin reklamlarının yer aldığı Özel Kanal’ı seçin. Daha sonra Kaydet Ve Kodu Al butonuna tıklayın. Almış olduğunuz kodu, belirlediğiniz alana, AdSense reklamını yerleştirir gibi yerleştirmeniz yeterli olacaktır.

Bol kazançlar…

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir