Home / Oyunlar / ETS 2 Multiplayer Nasıl İndirilir? Nasıl Kurulur?

ETS 2 Multiplayer Nasıl İndirilir? Nasıl Kurulur?

Bugün, Oyun Platformu’nda sizler için oluşturduğum; Sık sık indirimleriyle karşımıza çıkan ve kısa sürede birçok kullanıcıya ulaşan Euro Truck Simulator 2 Multiplayer nasıl kurulumu yapılır onu anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle, ETS 2’yi Multiplayer oynamak için satın almamız gerekiyor. Steam‘dan satın alıp oyunu bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Birçok kez indirime girdi ve mutlaka yine indirime girecektir. İndirimli almak için Steam mağazasını takip etmeniz faydalı olur.

 

ets12

 

 

Şimdi gelelim oyunu satın aldınız ve kurulumunu Steam‘dan gerçekleştirdiniz. Yapılacakları resimler eşliğinde anlatmaya çalışacağım.

İlk olarak ETS 2 MP’nin Official sitesine giriyor ve üyelik oluşturuyoruz. Üyelik açarken sizden Steam hesabınıza bağlantı isteyecek, sizde Steam hesabınızı onaylayarak ilk bağlantıyı gerçekleştirmiş olacaksınız.

 

ets2

 

 

ets3

 

 

Steam hesabınızla bağlandıktan sonra, ETS 2 MP üyeliğinizi açabilirsiniz. Bunun amacı size ait olan oyunun orjinal olup olmadığıdır. Şimdi üyeliğimizi oluşturuyoruz.

 

ets4

 

 

Buradaki oluşturduğunuz üyelik oyuna ilk girişte sorulacak olan üyelik bilgisidir. Kayıt işleminden sonra e-mail aktivasyonunu yapıyoruz ve ETS 2 MP’nin kapılarını aralamış oluyoruz. Aktivasyon işleminden sonra ETS 2 MP‘nin sitesine açmış olduğumuz üyelik ile giriş yapıyor ve son sürüm olan “0.1.3” ets2mp client’ini indiriyoruz. İndirdiğimiz multiplayer .exe’sini rardan çıkaralım ve kurulumunu yapalım.

.rar’dan çıkardığımız setup’u açalım; ve resimlerden yardım alarak, kurulumunu tamamlayın…

 

ets5

 

ets6

 

Bu bölüm Multiplayer’in yükleneceği kısım değiştirme yapabilirsiniz.

 

ets7

 

Bu bölümde Steam’dan indirdiğiniz Euro Truck Simulator 2‘yi hangi konuma yüklediyseniz ana klasörü bulup resimde ki gibi seçmeniz gerekiyor.

Sonra ki adımları resimlemeye gerek duymadım. Bir sonra ki adımda winter mod(kış modu) olsun mu diye soruyor, istediğinize-zevkinize kalmış bir şey.

Kurulum tamamlandıktan sonra genel oyun ve modları hazır durumda… Şimdi ki adımda ise oyun içerisinde ki profiliniz’i online (çevrimiçi) hesap haline getirmeliyiz. Bunu yapmamız önemli çünkü ETS 2 MP bazı özel günler/aylar için özel görev ve hediyeler vermektedir. Bu görev ve hediyelerden faydalanmak için çevrim içi hesap şarttır. Peki nasıl çevrim içi hesap açacağız? Hemen anlatalım;

Yine ETS 2 MP’nin orjinal web sitelerinden bir diğeri olan World of Trucks‘ta hesap oluşturacağız. Burada detaya inmeyeceğim. Önceki ETS 2 MP üyelik alımında anlattığım gibi aynı şekilde üyeliğimizi alıyoruz. Kayıt olmadan önce yine Steam’a bağlanıyor sistem. Ardından çevrim içi hesabımızı oluşturuyor ve e-mail aktivasyonunu yapıyoruz. Tabii World of Trucks’da profil bilgileri, plaka oluşturma ve ekran görüntüsü yükleme işlemleri mevcut. Bu konuyu ayrı bir başlık altında toparlayıp size sunacağım.

ETS 2 MP’ye bağlanmadan önce son bir detayı gözden geçirmelisiniz. Steam’dan Euro Truck Simulator 2‘ye sağ tıklayıp > Özellikler > Betalar’da değiştirebileceğiniz oyun sürümü ile ETS 2 MP’nin sürümü aynı olmalıdır.

ets8

 

ets9

 

 

Bu işlemi de doğru yaptıktan sonra hata almadan oyuna girebiliriz. Ets2MP.exe’den oyunumuzu açıyoruz.. İlk oluşturduğumuz ETS 2 MP hesabımız ile login oluyoruz.

 

ets11

 

 

Oyuna başarılı bir şekilde login olduktan sonra, profil oluşturacağız.

 

ets12

 

 

Uygun girebielceğiniz alanları doldurduktan sonra “Oluştur” diyorsunuz, ardından profil listesinden oluşturduğumuz profile gelip > profili düzenle diyoruz;

 

ets14

 

 

Arkadaşlar, bir ingilizce, bir Türkçe resimler.. kusura bakmayın oyun yüklü olmadığından bazı resimleri çeşitli kaynaklardan temin ettim. Zaten asıl mesele göstermek istediğim kısımlardı.. Çevrim içi hesap bölümünden bilgilerimizide girerek, kayıt ediyoruz.. Tekrar tekrar her oyuna girişte sormasına veya girmemize gerek kalmıyor.

Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki, Multiplayer’da hiçbir modu kullanamıyorsunuz. Ancak oyuna single giriş yaptığınızda istediğiniz uygun modları kullanabilirsiniz. Multiplayer herhangi bir moda maalesef izin vermiyor şu aşamada… Umarım ileride bu konuya da değinirler. Ancak istediğiniz herhangi bir ‘save’ dosyası arkadaşlarınızdan veya herhangi bir ortamdan temin edip multiplayer’da oynayabilirsiniz, bunda bir sakınca yok.

 

ets20

 

Umarım yazım faydalı olmuştur. Oyunun keyfini çıkarın, kaza yapmamaya dikkat edin :) Bir başka yazımda görüşmek dileği ile sağlıcakla kalın…

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Mafia III %100 Türkçe Yama – TeknoÇeviri Farkıyla

Mafia 3 oyunu türkçe yama dosyası ve kurulum bilgilerini yer almaktadır. Sevilen oyun serisinin üçüncü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir