Home / Diğer Konular / Evde Krem Yapımı

Evde Krem Yapımı

Güzel kalmamız için gereken noktalardan bir tanesi kremdir. Kremler ve losyonlar sayesinde daha genç, dinamik ve aynı zamanda da hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz. Eğer orta yaşınıza rağmen hala genç ve bir o kadar da bakımlı görünmek isterseniz gece kremi kullanmanız gerekiyor. Gece kremi sayesinde son derece sağlıklı görünebilir ve farkı görebilirsiniz. Ancak; biliyorsunuz ki; her bakım ürününde olduğu gibi gece bakım kremlerinin içerisine de daha uzun ömürlü olsunlar diye; birçok kimyasal madde karıştırıyorlar. Karıştırılan bu kimyasal maddeler cilde etki ettiğinde daha zararlı bir durum ortaya çıkıyor. Her üründe ve her yiyecek de olduğu gibi gece bakım kremlerinizi de evde kolayca yapabilirsiniz.

Evde Krem Yapımı için Malzemeler Nelerdir?

Evde Krem Yapımı 3Badem Yağı ( 3 çorba kaşığı ile ölçmeniz yeterli olacaktır. )Lanolin ( 3 çorba kaşığı ile ölçüm yapabilirsiniz, ancak suyu alınmış olmalı. )Kakao Yağı ( 2 çorba kaşığı kadar yeterlidir. )Gül Suyu ( 2 tatlı kaşığı )Süzme Bal ( 2 tatlı kaşığı yeterlidir. )

Evde Krem Nasıl Yapılır?

Evde Krem Yapımı 2jpgBir kabın içinde öncelikle su kaynatın. Su kaynamaya başlayınca cam kase yerleştirin. Kasenin içerisine badem yağını, kakao yağını ve lanolini malzeme listesinde belirtilen miktarda ekleyin ve erimesine yardımcı olun. Eriyip krem halini alınca ateşten aldığınız karışımın içine gül suyu ekleyin. Balı da katarak çırpın. Hepsi bu kadar.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir