Home / Diğer Konular / Facebook Ad – Soyad Kabul Etmeme Sorunu

Facebook Ad – Soyad Kabul Etmeme Sorunu

facebook_isim_soyisim_sorunuFacebook üyelik sırasında isim veya soy isminizi yazdığınızda Facebook üyelerinin gerçek ismi ile kayıt olmasını ister hatası alıyorsanız çözümünü okuyabilirsiniz.

Facebook’a kayıt sırasında ilk yıllarında oldukça sahte(fake) hesap olduğu bir gerçek. İşte bu yüzden Facebook yönetimi aldığı kararla sadece üyelerinin gerçek isimlerini kullanması şartını getirdi. Facebook’a kayıt olurken

Gerçek Olmayan Ad – Geçici Engelleme
Ne yazık ki, girdiğin ad sistemimiz tarafından onaylanmadı. Lütfen 10 dakika bekle ve tekrar dene.
Adını doğru girdiğinden ve adının format kurallarımıza uyduğunden emin ol. Lütfen bir sonraki denemenin de başarısız olması halinde hesabının kapatılabileceğine dikkat et.

gibi bir hata alıyorsanız veya adınız veya soyadınızın gerçek bir kişi olmasını istiyorsa. İsminize yakın harfler deneyerek üyelik kaydı gerçekleştiriniz. Ardından Facebook yardıma tıklayınız. Unutmadan telefon ve mail onayınızı yapmış olmanız gerekmekte. Hemen yardından YARDIM kısmından gerçek ad ve soyadınızı ve kimlik fotokopinizi ( yollayarak Hesabınızın güncellenmesini isteyeceksiniz. Bu isteğinizi de mesajda belirtiniz.

Facebook yardımı mesaj yoladıktan sonra size bir onay email gelecektir. Burada önemli bir konu gelen maili açınız. Mail kutunuzda üst tarafa Yanıtla butonu olacaktır. Tıkladıktan sonra açılan pencere de aynı şekilde güncellenmesini istediğiniz ad ve soyadı yazıp durumu 1-2 cümle ile özetleyip kimlik fotoğraflarınızı mail e ekleyip tekrar gönderiyoruz. En geç 2 gün sonra isminiz güncellenmiş olacaktır

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

2 yorumlar

  1. teşekkür ederim hocam gayet açıklayıcı bir yazı olmuş sorunumu çözdüm

  2. Uğur GEDİK

    “Yardımınız için teşekkürler
    İlettiğiniz belgeleri inceleyip size dönüş yapacağız. Adınızı onaylama konusunda daha fazla yardıma ihtiyacımız olursa, başka belgeler istemek üzere size ulaşacağız.
    Çıkış Yap”
    Yukarıda yazan metin okul adına açılmış bir hesaba ait. isim değişikliğini yapalı 2 aydan fazla oldu. hala yukarıdaki yanıtı alıyorum. dediğim gibi hesap okul adına açılmış bir hesap. sizin bahsettiğiniz cevaba göre okulun kimlik fotokopisi yok, vergi levhası yok, yani kimlik olarak sunabileceğimiz bir evrak yok. bu kurtarmak için ne yapmam lazım. yardımcı olur musunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir