Home / Android / Facebook Android Uygulamasında Gönderilerin Gizlilik Ayarlarını Değiştirme

Facebook Android Uygulamasında Gönderilerin Gizlilik Ayarlarını Değiştirme

Facebook Android uygulamasında, paylaştığınız gönderilerin gizlilik ayarlarını değiştirmeniz mümkün.Facebook’ta paylaştığınız bir gönderinin gizlilik ayarlarını onu paylaşmadan önce yapmayı unuttuysanız, ayarları Android cihazınızda değiştirebilirsiniz. Peki, bunu nasıl yapacaksınız?Facebook Android uygulamasının önceki sürümünde bir paylaşımda bulunduğunuzda bu paylaşımınızı arkadaşlarınızdan kimin görüp kimin görmeyeceğini ayarlamayı unuttuğunuzda bunu sonradan değiştiremiyordunuz. Bu ikon, Facebook’ta iletinizi görmesini istemediğiniz kişilerden gizlemenizi sağlıyordu. Bu ikon yeni sürümde yeni avantajlar getirdi. Eğer paylaşımınızı gönderdiğiniz sırada gizlilik ayarlarınızı yapmayı unutursanız bunu daha sonra değiştirebilirsiniz. Ayrıca bunun için masaüstünden web sitesine girmenize de gerek yok.Facebook Android gizlilik nasil yapilirBunun için öncelikle cihazınızda Facebook Android uygulamasının en son sürümü olan 3.3 sürümünün bulunduğundan emin olun. Cihazınıza tüm güncellemeler hemen ve zamanında gelecek diye bir kural yoktur. Bazı kullanıcılara yeni sürümler gelmişken sizin cihazınızdaki aynı uygulama henüz güncellenmemiş olabilir. Bunu anlamak için Android telefonunuzda Uygulama Yöneticisi’ne gidin (Ayarlar > Uygulama Yöneticisi).Facebook Android Gizlilik-1 logoBurada Facebook uygulamasını bulun ve buna tıklayın. Hemen üst kısımda uygulamanın sürüm numarasını göreceksiniz. Eğer 3.3 sürümü cihazınıza henüz gelmediyse güncellemenin gelmesini beklemelisiniz.Son sürüme sahipseniz, gönderilerinizin gizlilik ayarlarını yapmak için şu adımları izleyin:

  1. Paylaştığınız herhangi bir gönderinin Facebook’a yüklenmesi tamamlandıktan sonra sağ üst kısımda üç nokta şeklinde görünen yere tıklayın.

Facebook Android Gizlilik-2 - logo2. Karşınıza belirli seçenekleri içeren bir pencere gelecek. Bu pencerede “Gizliliği Düzenle” seçeneğine tıklayın.Facebook Android Gizlilik-3 - logo3.  Şimdi de karşınıza, gönderiniz için gizlilik ayarlarını belirleyebileceğiniz esas pencere gelecek. Burada gönderinizi isterseniz herkese açık yapabilir, sadece arkadaşlarınıza görünür yapabilir ya da sadece ben şeklinde ayarlayabilirsiniz.Facebook Android Gizlilik-4 - logoAyrıca tanıdıklar hariç arkadaşlar seçeneği de mevcut. Bunu belirlemek için istediğiniz seçeneğe tıklamanız yeterli olacaktır. Bunları yetersiz bulursanız arkadaş listeleri adı altında sıralanan seçeneklere de göz atabilirsiniz.Düşüncelerinizi yorum bölümünde aktararak sitemizde görmek istediğiniz nasıl yapılır yazıları konularını belirtebilirsiniz.

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir