Home / Android / Facebook Hesap Silme ve Facebook Hesap Dondurma

Facebook Hesap Silme ve Facebook Hesap Dondurma

Facebook hesap tamamen silmek ve kapatmak için öncelikli adım olarak bir kaç işlem yapmamız gerekiyor. Facebook ‘un koyduğu 2 hafta etkinlik bulunmama kuralından dolayı hesabınızın silinmesi engellenebilir. Bu nedenle adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bunun haricinde konuyu güncelleyerek sizler için tamamen silmek yerine ikinci seçeneği de getiriyoruz ve facebook hesap dondurma işlemi nasıl yapılır bundan bahsedeceğiz. Eğer hesabınızı kapatmakta kararsız iseniz hesap dondurma seçeneğini tercih ederek biraz daha düşünmeye vakit bulabilirsiniz.

Facebook Hesap Silme

1- Öncelikle uygulama ayarlarından hesaplarımızla alakalı olan tüm uygulamaları kaldırıyoruz.facebook-hesap-silme2-Ardından buradaki linke hesap silme linkine tıklıyoruz.3-Hesabımı sil seçeneğine tıklıyoruz.facebook-hesap-silme-linki4-Gerekli şifreyi yazıyoruz.facebook-tamamen-hesabi-silmeNOT: Hesabınızın tamamı ile silinmesi için 2 hafta boyunca kesinlikle hesap etkinliğinizin bulunmaması gerekmektedir.

Facebook Hesap Dondurma

Eğer Facebook hesabınızı dondurma işlemini tercih ederseniz bu geri dönüşü olan bir yoldur. Hesap verileriniz herhangi bir şekilde silinmez ve Facebook verileri arasında kalır. Hesabınızı tekrar açmak için geri dönüş yapmanız yeterli olacaktır. Hesabınız donduktan sonra arkadaşlarınız ve diğer kişiler hesabınızı göremez. Bilgileriniz yalnızca Facebook’ta kalır ancak Facebook kişileri için hesap dondurma işlemi de hesap silme işleminden farksızdır. Şimdi hesap dondurma için hangi işlemleri yapmalıyız bunlara bir göz gezdirelim.

  1. Profilin yanında yer alan sağdaki ok işaretine tıklayalım.
  2. Ayarlar menüsüne girelim.
  3. Güvenlik sekmesine tıklayalım.
  4. Hesap Dondurma seçeneğini göreceksiniz ona tıkladıktan sonra şifre girişini yaptıktan sonra hesabınız donacaktır.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir