Home / Android / Facebook Messenger bildirimleri nasıl kapatılır ?

Facebook Messenger bildirimleri nasıl kapatılır ?

Reklamlarfacebook messenger bildirimleri kapatmakFacebook Messenger, Facebook’un uygulama içerisinde mesajlaşmanızı sağlayan bir Android uygulamasıdır. Bu uygulamaya Facebook hesabınızı eklediğinde arkadaşlarınız ile uygulama içerisinden mesajlaşabiliyorsunuz. Ancak Facebook Messenger üzerinden gelen bildirim , mesaj sesleri bazen sinir bozucu olabiliyor. Ayrıca çıkan sohbet balonları da ayrı bir dert.Tabi bunları kaldırması çok kolay. Bilen kişiler Ayarlar kısmından kolayca kaldırabilir ancak pek aşina olmayan kişiler için bu konuyu ele almak istedik.

Facebook Messenger Bildirim sesleri nasıl kapatılır ?

Facebook Messenger uygulamasını açtıktan sonra sağ üstte yer alan Ayarlar sekmesine tıklayınız. Buraya tıkladıktan sonra 2.sırada yer alan ” Bildirimler ve Sesler “ seçeneğine tıklayın. Burayı açtıktan sonra üst kısımda açık olan tiki sola kaydırarak kapalı konuma getiriniz. Bildirimleri Sessize Al seçeneğinde açılan dakika ve saatlerden birini seçmelisiniz. Tamamen kaldırma veya süresiz bir şekilde kapatmak yok henüz.Reklamlarfacebook-messengerAncak bunun dışında bir yol daha yer almakta. Cep telefonunuzun Ayarlar kısmına girin , buradan Uygulama kısmına giriniz. Uygulamaların içinde yer alan Facebook Messenger seçeneğini bulunuz. Messenger seçeneğine basın ve açılan pencerede Durmaya zorla seçeneğini seçiniz. Bu sayede internetiniz açık olsa bile bildirimler gelmeyecektir.

Facebook Messenger Sohbet balonları nasıl kapatılır ?

Messenger üzerinde Ayarlar seçeneğine giriniz. Ana ekranın sağ üstünde yer almakta. Bu kısımdan 3.sırada ki Sohbet Balonları seçeneğine basınız. Bu ekranda Mavi renkte aç yazısı olan butonu sola doğru kaydırın. Kapalı konuma geldikten sonra Sohbet balonları artık açılmayacaktır.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir