Home / Android / Facebook Otomatik Video Oynatma Özelliğini Kapatma

Facebook Otomatik Video Oynatma Özelliğini Kapatma

Mesaj İstekleriDünyanın şüphesiz en yaygın sosyal paylaşım platformu olan Facebook, her geçen gün yenilenerek kullanıcılarının beğenisine sunulmaktadır. Bazı özellikler oldukça sevilen bir yapıda olurken bazı özellikler de maalesef pek sevilmemektedir. Bu özelliklerden birisi de facebook otomatik video oynatma özelliği olmaktadır. Bu pek de sevilmeyen facebook otomatik video oynatma nasıl kapatılır? Bu yazımızda pc, andoid ve ios cihazlar için otomatik video oynatma özelliğinin nasıl kapatılacağından bahsedeceğiz.

Facebook otomatik video oynatma özelliği kapatma sadece masaüstü bilgisayarlara has bir özellik değildir. Hem android hem de ios cihazlarda da bu özellik kapatılabilmektedir. Gelelim masaüstü bilgisayarlar için facebook otomatik video oynatma kapatma işleminin nasıl yapılacağına. İlk olarak facebook video ayarlarına gelinir. Açılan sayfadan “Videoları Otomatik Oynat“ yazan özelliğin karşısındaki alan kapalı konumuna getirilir. Artık bu işlemden sonra hiçbir video otomatik olarak oynamaya başlamayacaktır.

Facebook otomatik video oynatma nasıl kapatılır sorusuna masaüstü bilgisayarlar için cevap verdik. Şimdi de ios ve android mobil cihazlardan nasıl kapatılacağına bakalım. Akıllı telefonlardan sıkça internet kullandığımız ve bu internetinde son derece az olması, bir de facebook videolarının otomatik oynatımı ile izlenmeyecek olan videoların boş yere kota doldurması gibi nedenlerden dolayı her mobil cihaz sahibi telefondan facebook otomatik video oynatma özelliğini kapatmak ister. Bu işlem de tıpkı masaüstü bilgisayarlarda olduğu gibi kolaydır. Mobil cihazlarda facebook otomatik video oynatma özelliğini kapatmak için facebook uygulamaları kısmına girin. Oradan uygulama ayarlarını açtığınızda videoları otomatik oynat seçeneğini kapatmanız yeterli olacaktır.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir