Home / Android / Facebook Signal Uygulaması

Facebook Signal Uygulaması

Facebook Signal uygulamasıGünümüzün en popüler sosyal medya aracı olan Facebook, her geçen gün yeni bir özelliğini duyuruyor. Son olarak duyurulan özellik ise gazetecilere yönelik olan Facebook Signal oldu. Bu yazımızda siz değerli ziyaretçilerimiz için Signal uygulamasını inceleyerek edindiğimiz bilgileri paylaşıyoruz.

Facebook, sosyal paylaşım platformu olarak sadece eğlenceye yönelik değil, haber ve iletişime de yönelik bir alan olmaktadır. Özellikle haber paylaşımlarının hızlı bir şekilde yayılması sonucunda gazeteciler için önemli bir alan haline geldi. Bu durumu dikkate alan Facebook, gazetecilere yönelik Signal uygulamasını duyurarak bu alanda ortaya çıkan ihtiyacı en iyi şekilde değerlendirmeyi hedefliyor.

Öncelikle uygulamanın tam olarak ne ifade ettiğinin anlaşılması için Facebook Signal nedir sorusunu cevaplayalım. Signal uygulaması, hangi haberin trend olduğunu, en çok konuşulan konuların ya da olayların neler olduğunu rahatlıkla ortaya koyabilmektedir. Ayrıca bu uygulama facebook ve instagram üzerinden yapılan aramaları da raporlayarak en çok nelerin arandığını gösterebilmektedir. Facebook Signal uygulamasının bir diğer özelliği ise sanatçı, siyasetçi, sporcu gibi ünlü isimlerin kolaylıkla takip edilebilecek olmasıdır. Bu uygulama üzerinden takip edilmek istenen kişiler ayrı platformlarda olsa dahi tek bir alandan kontrol edilebilecek. Facebook signal uygulaması için şimdilik sadece İngilizce dil seçeneği bulunuyor. Bu uygulamayı kullanmak için ise gazeteci olmak gerekmektedir. Gazeteci olan kişiler sadece başvurarak ücretsiz bir şekilde bu uygulamayı kullanmaya başlayabilir.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir