Home / İnternet / Facebook’dan Para Kazanma Nasıl Olur?

Facebook’dan Para Kazanma Nasıl Olur?

Facebook üzerinden internetten para kazanma gerçekğe dönüşmüş durumda. Adını sık duyduğumuz Facebook’dan para kazanma mümkün artık. Sosyal medya sitesi Facebook’u arkadaşlarınız ile iletişim de bulunmak, oyun oynamak, online etkinliklere katılmak ya da farklı fan sayfalarını takip etmek gibi amaçlar doğrultusunda kullanıyorsanız yanlış yapıyorsunuz demektir. Çünkü biraz daha derinlere indiğinizde Facebook’u kullanarak para kazanmanız hemde oldukça yüksek miktarlarda para kazanabilirsiniz.

Facebook’tan Para Nasıl Kazanılır?

Facebook üzerindenpara kazanmak için yapmanız gereken şeyler son derece basit aslında. İlk olarak kendinize uygun bir alan tahsis etmelisiniz. Bunun içinde önce kendinizi doğru tanımalısınız. İlgi duyduğunuz ve sevdiğiniz alan nedir? Neyde iyi olduğunuzu düşünüyorsunuz? İnternette veya hayatta ne ile uğraşmaktan neyi yapmaktan ya da takip etmekten hoşlanır, keyif alırsınız? İlk olarak bsoruları kendinize sordrunuz ve aldığınız cevap ya da cevaplar ölçüsünde kendize ait Facebook sayfası oluşturacaksınız. Sayfa adınız, kısa, öz ve doğrudan ilgi dünyanız ile alakalı olmalı. Örneğin siz karıncalara merağı olan biriyseniz, “Karıncaların Dünyası” ya da “Karınları Keşfet!” tarzı bir sayfa adı seçebilirsiniz.

İkinci aşamada, kendi hayran kitlenizi oluşturmak yer alıyor. Bunun için, sayfanıza ilgi duyacağını düşündüğünüz kişilere sayfanızın reklamını atmalısınız. Mesaj yoluyla ya da gönderilere yorum atarak, sayfa reklamını yapabilirsiniz. Tabi gönderiler ına atacağınız yorumlar sizin sayfanız ile alakalı kitle grubu olmalıdır. Örneğin karıncalara ilgi duyuyorsanız, böcekler ile alakalı sayfalar ya da hayvanlar ile alakalı sayfalar olabilir.

Reklam verin. Ne yazık ki para harcamadan para kazanılmıyor. Ancak gözünüz korkmasın, çok büyük ücretler ile reklam vermiyorsunuz Facebook’a. Günlük 5TL bile yetiyor, reklam verebilmeniz için. Reklam hedef kitlenizi, sayfanızın özelliğine göre belirleyin. Yaş grubu, cinsiyet dağılımlarını iyi yapım. Ortalama bir aylık bir reklam vermeniz ile hedef kitleniz oluşmuş sayfanız belirli bir beğeni sayısına gelmiş olur.

Bu aşamadan sonra yapacağınız şey, sayfanızın içeriğine uygun paylaşımlar yapmak. Örneğin, karıncalar ile alakalı bir sayfada, zehirli karıncalar, dünyadaki en ilginç karıncalar, karıncaların üremesi gibi konularda paylaşımlar yapıp, bunlardan en ilgi çekenleri öne çıkarma yöntemi ile Facebook’a reklam vererek tanıtabilirsiniz.

Sayısal rakamlar ile konuşmak gerekirse sektörüne göre sayfanız ortalama 10bin beğeni sayısına ulaştığında, reklam verenler ile iletişime geçerek, reklam alıp, para kazanabilirsiniz.

Kulağınıza küpe olacak bazı önerilerimiz var. Yüksek miktarda para kazanmak için firmalara hitap eden sayfaların sahibi olmanızda fayda olacaktır. Bilhassa kadınlara yönelik, onların zevklerine hitap eden, moda sayfalarına kolay reklam alıp, hızlıca kazanmaya başlayabilirsiniz. Eğer sıkılmazsanız ve sayfa kategorinizin dışına çıkmazsanız, siz de kolayca Facebook’tan para kazanmaya başlayabilir ve kendinize yüksek miktarlarda internetten gelir sağlayabilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Android için Saç, Sakal, Bıyık Ekleme Rengini Değiştirme

Saç ve Sakal: Photos Maker adlı uygulama ile yüzünüze 4 farklı stil denemesi yapabiliyorsunuz. Android …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir