Home / Android / Facebookta Nasıl Popüler Olunur?

Facebookta Nasıl Popüler Olunur?

Mesaj İstekleriBu yazımızda sizlere, Facebookta nasıl popüler olunur sorusunun yanıtlarından söz ederek, Facebookta popüler olmak için yapmanız gerekenlerden, ve Facebookta popüler olma yöntemlerinden söz edeceğiz. Eğer sizin de Facebookta popüler olmak için nedenleriniz varsa, zaman kaybetmeden neler yapabileceğinizi gözden geçirmeye başlasanız iyi olur…

Facebookta Nasıl Popüler Olunur?

• Facebookta popüler olmak için yapmanız gereken ilk şey, insanları mutlu edip keyiflendirecek paylaşımlarda bulunmak… Ancak bu şekilde daha fazla kişiye hitap edebilirsiniz. Kendinizi göz önünde bulundurun: Sizi mutlu etmeyen insanlarla zaman geçirmek ister misiniz? Aynı şey Facebook’ta da diğer insanlar için geçerli. Mutlu edin ki beğenilerek takip edilin; hatta merak edilen olun… Bu nedenle paylaşımlarınızın pozitif olması gerekiyor elbette…

• Paylaşımlarınızın, insanların duygularını hareketlendiren şeyler olması da önemli elbette. Paylaşımların, pozitif olmakla birlikte, insanları güldüren, eğlendiren şeylerden oluşması, onlara bir şeyler hissettirmesi, daha çok takip edilmeyi olanaklı hale getiriyor. Bu anlamda duygu derken, öfke, ya da üzüntü gibi şeylerin çok da istenmediğini belirtmeyi de unutmamalıyız… Yani, sizin çok beğendiğiniz; hatta sizi ağlatan bir hikaye, sizi takip edenlerde stres yaratacağından, takip edilmeniz, bu paylaşımla zorlaşabiliyor.

• Facebookta popüler olma yollarından bir diğeri de, insanların dikkatini çekmek; hem de kendi ilgi alanları ile ilgili. Hem arkadaşlarınızın; hem de takipçilerinizin ilgi alanları birbirinden farklıdır. Siz bu ilgi alanlarını bilmeli; ve ona göre paylaşımlarda bulunmalısınız ki, bu durum sizin ne paylaştığınızın yoğun bir şekilde merak edilmesini olanaklı hale getirecektir.

• Eğer paylaşımlarınızın birileri tarafından da paylaşılmasını istiyorsanız, buna yönelik şeyler paylaşmanız gerektiğini bilmelisiniz. Siz nasıl ki arkadaşlarınızın ilgi alanına giren şeyleri paylaşıyorsanız, onlar da kendi arkadaşlarının ilgi alanına giren şeyleri paylaşacak. Bu anlamda, insanların kimlere hitap etmek istediğini bildiğiniz şeyleri paylaşmaya çalışın.

• Paylaşımlarınız güncel olmalı. Herkesin paylaştığı şeylerle ilgilenen çok olmaz. Bu nedenle, hem yeni şeyler paylaşın, hem de paylaşımlarınıza kendi düşünce, ve yorumlarınızı da ekleyin.

• Facebook paylaşımlarında en çok büyük başlıklar, resimler, resimlerin üzerindeki yazılar dikkat çekiyor. Bunun dışında videolar; ya da düz yazıların çok etkileyici olmadığını belirtmeliyiz. İşte bu nedenle, paylaşımlarınızda bu detaylara dikkat etmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

• Facebookta popüler olma yöntemlerinden bir diğeri de paylaşımlarla birlikte eklenen yazıların çok uzun olmamasının gerekliliğidir. İnsanları sıkmamak için kullanacağınız karakter sayılarını olabildiğince kısa tutmalısınız. Twitter’de bulunan karakter sınırlaması Facebook’ta olmasa da, siz kendi sınırınızı kendiniz bilebilirsiniz.

• İnsanları paylaşımlarınıza dahil edin. Örneğin bir resimdeki hatayı sorun, bir cümle kurup boşluğu doldurmalarını isteyin… Ya da buna benzer şeyler yapın ki insanların sizi takip etme isteği artsın. Malum, paylaşımlarınızda kendilerinden de bir şeyler katacaklar…

• Diğer insanların paylaşımlarının da yoğun olduğu zamanlarda yapacağınız paylaşımların etkili olmadığını, hatta gözden kaçacağını belirtmeliyiz. Bu nedenle en az paylaşım yapılan zamanları seçmenizi öneriyoruz. Uzmanlar bu zamanların hafta sonu sabahları olduğunu belirtiyorlar.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir