Home / Program / Farenin Durduğu Yerin Renk Kodunu Öğrenin

Farenin Durduğu Yerin Renk Kodunu Öğrenin

ColorPic Kurulumu ve Kullanımı Resimli Anlatım

Garip bir başlık olduğunun farkındayım. Aslında oldukça garip ama bu programı anlatmak için en doğru başlığın bu olacağını düşündüm. Çünkü program tam olarak farenin ekranda durduğu yerin renk kodunu anlık olarak gösterebiliyor.  Peki bu tam olarak ne işe yarıyor.

Bu duruma örnek vemek gerekirse internet sitelerinde gezinti yaparken, bir resme, videoya bakarken veya hoşunuza giden bir renk gördünüz. İşte tam bu noktada fareyi o rengin üstüne getirirseniz bu program sayesinde renk kodunu öğrenmiş olacaksınız. İsterse veb sitesi tasarlayın ister renk kodları a ilgi duyun istersenizde tasarımcı olun bu küçük program her şekilde elinizin altında olmalı derim. Şimdi bu kadar övdüğümüz programın ismini vermemek olmaz. Programın ismi ColorPic ve programın indirme adresini yazının sonunda paylaşacağım.

ColorPic ile Renklere Hükmedin

Programın aslında yaptığı tek şey fareyi üzerinde getirdiğiniz ekran konumunda var olan renk kodunu vermek. Neredeyse sonsuz sayıda renk tonu olduğunu biliyoruz. İşte bu sonsuzlukta o akdar detaylı bir şekilde rengin renk kodunu alabiliriz. Kurulumu ve kullanımı oldukça basit bir program

ColorPic Kurulumu; Sıkıştırılmış dosyayı açın ve içerinde bulunan ColorPic.zip açınız.  Burada ColorPic_v41.exe isimli programın kurulum dosyası mevcut. Programı tıklamak sureti ile çalıştırın. Next-> Next ->Finish diyerek kurulumu bitirin. Masaüstüne ColorPic isimli kısayol oluşacak .

ColorPic-renk-programi-masaustu-kisayolu

ColorPic Kullanımı

Programı kurduktan sonra simgesine çift tıklayarak programı çalıştırın Bu arayüz açılacaktır.

ColorPic Resimli AnlatımColorPic kullanımı hakkında bir kaç bilgi vermek istiyorum. Aslına programı çalıştırıp fareyi hareket ettirdiğiniz an nasıl kullanıldığını anlıyorsunuz.

Resmin veya ekrandaki herhangi bir şeyin renk kodunu nasıl alırsınız? ColorPic Nasıl Kullanılır ?

Öncelikle ColorPic’i açınız. Açılan pencerede ColorPic programına 1 kere tıklayıp fareyi renk kodunu görmek istedğiniz yere getirin. Dikkat fare ile ekranda bir yere tıkmayın. En üstteki açık olan ekranda ColorPic programı olsun. Fareyi ekranda ilerletin ve istediğiniz yerde Ctrl-G tuşlarına ayı anda basın. Chips Yazısının altında Renk ve o rengin kodu kaydedilmiş durumda. Onunda altında kaydettiğiniz renk kodunu kopyalamak isterseniz diyeBu kaydedilen renk kodunu tasarımlarınızda kullanabilir veya farklı renk ronları keşfekmekte kullanabilirsininiz. Renklerin büyüleyici dünyasına hoş geldiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Android APUS Başlatıcı Silme(Cep telefonundan Kaldırma)

  Android uygulaması olan APUS BAŞLATICI uygulamasının cep telefonundan nasıl silineceği ve bu uygulama hakkında …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir