Home / Program / Filezilla Kurulum Dosyası VİRÜS Sorunu Çözümü

Filezilla Kurulum Dosyası VİRÜS Sorunu Çözümü

Filezilla ftp sunucusundan dosya alışveriş yapmak için kullanulan açık kaynak kodlu ücretsiz dağıtılan bir yazılım. İnternet siteleri sahiplerinin özellikle yakından bildiği oldukça pratik bir programdır. Fakat bu programı Sourceforge üzerinden indirmek istediğinizde antivirüsünüzün uyarı verdiğini fark edeceksiniz. Bu yazımızda bu konuyu ele alıp sizlere çözüm önerisi sunacağız.

Filezilla, Sourceforge ve Virüs Hakkında

Filezilla programı indirmek istedinizde filezilla-project.org/ download.php adresinden indirme linkleri tıkladığınınızda sizleri indirme adresi olarak Sourceforge adresine yönlendirdiğini fark edeceksiniz. filezilla2Sourceforge  ise  .exe uzantılı dosyaları kendi programını kullanmanız halinde indirmenize izin veriyor. Bu ne demek açıklayalım. Sourceforge sitesi; Sourceforge Download Manager isimli küçük programı kullanarak Filezilla programının setup dosyasını indirmenizi sağlamaktadır.   İşte antivirüsünüzün alarm vermesinin de sebebi budur. Çünkü Sourceforge Download Manager içerisinde tarayıcı eklentisi ve anasayfa değiştirme gibi reklam yazılımlarını bilgisayarınıza entegre etmek istemektedir. Elbette izin dahilinde de olsa acemi bilgisayar kullanıcılarının bunu fark etmesi mümküm olmayacaktır.

Filezilla İçerisinde Reklam Virüsü mü var ?

Cevabımız hayıt olacaktır. Filezilla programını yazının devamında anlatacağımız üzere kurararsanız virüs tehditlerinden kurtulacaksınız. Programı indirirken virüs uyarısı almanızın sebebi Sourceforge Download Manager programının .exe uzantılı dosya indirmelerinden otomatik olarak indirme isteği yollamasıdır. Filezilla programında hiçbir antivirüs veritabanında virüs bulunmamaıştır.

Filezilla Virüssüz İndirme ve Yükleme

Filezilla programını güvenilir şekilde kurmak için öncelikle bu bağlantıyı ziyaret ediniz. Ardından FileZilla_3.14.1_win64.zip tıklayınız. 5 saniye sonra indirme otomatik başlayacak ve hiç bir şekilde virüs veya diğer reklam yazılımlarını istek göndermeden kurabileceksiniz.filezilla-virussuz-indirme-kurma

 

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Android APUS Başlatıcı Silme(Cep telefonundan Kaldırma)

  Android uygulaması olan APUS BAŞLATICI uygulamasının cep telefonundan nasıl silineceği ve bu uygulama hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir